Kurczą się zapasy w bankach krwi. Brakuje niemal wszystkich grup!

6
Niemal wszystkie grupy krwi są na bardzo niskim poziomie, a braki są bardzo duże - tak wygląda sytuacja w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Medycy apelują o oddawanie tego cennego leku, który w niektórych sytuacjach jest niezbędny!

0 RH-, 0RH+, A RH-, A RH+, B RH-, AB RH- – to zapasy tych grup krwi są na bardzo niskim poziomie. Nieco wyższy wskaźnik widnieje przy grupach B RH+ i AB RH+.

For. RCKiK Kalisz

Medycy apelują o zgłaszanie się do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i oddawanie krwi. Wakacje to zawsze czas, gdy krwi w bankach jest mniej. Teraz swoją cegiełkę do tego dołożyła pandemia. Specjalne lodówki świecą pustkami, a wszyscy wiemy, że krew to lek, którego nie da się sztucznie wyprodukować i jest jednym z najcenniejszych dóbr, które możemy podarować drugiemu człowiekowi.

Centrum Krwiodawstwa organizuje także akcje wyjazdowe na terenie mniejszych miejscowości. Gdzie i kiedy? KLIKNIJ TUTAJ.

Mamy też dobrą wiadomość! 8 września odbędzie się 16. edycja akcji Oddaj krew z kablówką! Po roku pandemicznej przerwy nareszcie będziemy mogli zaprosić wszystkich krwiodawców do Areny Ostrów, bo to właśnie tam organizowana jest akcja.

Chcesz być na bieżąco? Zapraszamy na facebookowy fanpage Oddaj krew z kablówką, gdzie na bieżąco publikujemy potrzebne informacje i ciekawostki.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. piszecie o braku krwi, a w dalszej części reklamujecie swoją akcje, która wyklucza oddanie jej w tym momencie, jeżeli ktoś będzie patrzył na akcje, gdzie są nagrody… a wiem, że tacy są

  2. Niech zaczną szanować krwiodawcow. Teraz jak im brakuje to od marca zaczęli dawać 2 dni wolnego. Raz byłem po 8 to wychodziłem po 13,tylu było chętnych. Za to kolega raz był to go nie przyjęto bo okazało się że ostatnio miał słabe wyniki. Powinni do domu przysyłać zawiadomienie w takiej sytuacji a różnie z tym bywa. Poza tym nie cała oddana krew idzie do banku – część idzie na produkcję leków krwiopochodnych i nigdy się nie dowiemy jaka to jest część. Koncerny farmaceutyczne mają swoje dojścia a ja do końca też nie wierzę w te braki, przy 2 dniach wolnego frekwencję mają-czwartek, piątek wolne, + sobota, niedziela i długi weekend jest. Tak że brałbym z przymrużeniem oka te braki (czy brakuje krwiodawcow, czy też samej krwi)?

  3. Dziwić się jak za to, że po oddaniu krwi wolne się należy to szefostwo za to premie ucina , że człowiek chce pomóc drugiemu to jest chore..

  4. Nie wiem co ma pandemia do braku krwi. Oddział krwiodawstwa nie jest oddziałem covidowym. Jeżeli tak jest to NFZ sam sobie jest winny. Cov 19 to nie Ebola. Sami porobili blokady a teraz płacz. Lekarze rodzinni nadal pracują zdalnie, a po południu dyżury na wieczorynce przyjmują normalnie. Poza tym teraz za krew należą się 2 dni wolnego i chętnych nie brakuje. A jak piszą przedmówcy gdzie jest PIP, dlaczego niektorzy pracodawcy zabierają premie krwiodawcom? Potem lament że krwi brakuje… W latach 80 takich problemów nie było, ale to były złote lata dla krwiodawstwa i już nie wrócą…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick