Kupią 7 tys. książek! Zgłoś, co chcesz przeczytać

0
170 tys. zł - taką kwotę przeznaczy Biblioteka Publiczna im Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim na zakup nowych książek. Mieszkańcy mogą zgłaszać tytuły, które chcieliby móc wypożyczyć. Jak to zrobić? Wyjaśniamy na wlkp24.info.

Prawie 60 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz 110 tys. zł z budżetu miasta. Za tę kwotę tamtejsza biblioteka kupi 7 tys. książek, audiobooków i ebooków. O tym, jakie konkretne tytuły zostaną zakupione, decydowali kierownicy poszczególnych filii, którzy zgłosili do działu opracowań zapotrzebowanie.

Na tym jednak nie koniec, bo propozycje książek wartych kupienia, mogą również zgłaszać mieszkańcy miasta za pośrednictwem strony internetowej biblioteki. Wystarczy wejść w zakładkę „Dla czytelnika” i w okienko „Czytelniku, zaproponuj” wpisać tytuł książki. [BEZPOŚREDNI LINK DO FORMULARZA]

Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznano w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Ok. 60 tys. zł stanowi 35 proc. budżetu, jaki biblioteka przeznaczy na zakup nowych pozycji wydawniczych.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick