DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Kulinarna podróż po powiecie ostrowskim

Bułeczki prosto z pieca posmarowane świeżym masełkiem, pierogi lepione przez babcię, czy aromatyczny rosół, którym pachniał cały dom… Któż z nas nie ma takich wspomnień z dzieciństwa. Te kulinarne nostalgie przywołuje „Księga Smaków Powiatu Ostrowskiego”, która ujrzała światło dzienne po prawie roku przygotowań. Prawie 300 bogato ilustrowanych stron to przewodnik po smakołykach powiatu. Pozycja obowiązkowa – nie tylko dla tych, którzy lubią gotować.

Na prawie 300 stronach albumowego przewodnika po kulinarnych smakołykach mieszkanki rożnych okolic powiatu ostrowskiego zamieściły zarówno dawne przepisy, jak i receptury na kulinarne nowości, które wspólnymi siłami dopracowały. Na kartach „Księgi smaków” znaleźć można nie tylko przepisy na przekąski, zupy, dania główne, czy desery, ale też receptury na coś mocniejszego. Wszyscy ci, którzy podzielili się swoimi przepisami, otrzymali egzemplarz tej wyjątkowej książki kucharskiej na sobotnim spotkaniu w Ostrowskim Centrum Kultury. Dziś w nKlubie odbyło się natomiast otwarte spotkanie promocyjne.

O opracowanie „Księgi smaków” zadbali Małgorzata Juda-Mieloch i Tomasz Mieloch z wydawnictwa „Republika ostrowska” i w jego siedzibie jest dostępna ta publikacja. Autorami większości zdjęć są Monika Gosławska, Zuzanna Jerzyk i Janusz Grzesiak.

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • P
  Pytek

  wtorek, 17 grudnia, 2019

  Jaki koszt książki?

  Odpowiedz
 • B
  Bblondiii

  wtorek, 17 grudnia, 2019

  Gdzie można kupić?

  Odpowiedz
 • K
  Kasia

  wtorek, 17 grudnia, 2019

  Gdzie można kupić książkę?

  Odpowiedz
 • I
  Ilona

  wtorek, 17 grudnia, 2019

  Czy można kupić książkę w wydawnictwie

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz