Kulinarna podróż po powiecie ostrowskim

5
"Księga smaków powiatu ostrowskiego" oficjalnie ujrzała dziś światło dzienne. Ten bogato ilustrowany, zawierający kilkaset przepisów album kulinarny zaprezentowały dziś osoby, które niemal przez rok pracowały nad jego przygotowaniem. Publikacja zawiera receptury potraw autorstwa głównie pań z ponad 50 Kół Gospodyń Wiejskich, ale nie tylko.

Bułeczki prosto z pieca posmarowane świeżym masełkiem, pierogi lepione przez babcię, czy aromatyczny rosół, którym pachniał cały dom… Któż z nas nie ma takich wspomnień z dzieciństwa. Te kulinarne nostalgie przywołuje „Księga Smaków Powiatu Ostrowskiego”, która ujrzała światło dzienne po prawie roku przygotowań. Prawie 300 bogato ilustrowanych stron to przewodnik po smakołykach powiatu. Pozycja obowiązkowa – nie tylko dla tych, którzy lubią gotować.

Na prawie 300 stronach albumowego przewodnika po kulinarnych smakołykach mieszkanki rożnych okolic powiatu ostrowskiego zamieściły zarówno dawne przepisy, jak i receptury na kulinarne nowości, które wspólnymi siłami dopracowały. Na kartach „Księgi smaków” znaleźć można nie tylko przepisy na przekąski, zupy, dania główne, czy desery, ale też receptury na coś mocniejszego. Wszyscy ci, którzy podzielili się swoimi przepisami, otrzymali egzemplarz tej wyjątkowej książki kucharskiej na sobotnim spotkaniu w Ostrowskim Centrum Kultury. Dziś w nKlubie odbyło się natomiast otwarte spotkanie promocyjne.

O opracowanie „Księgi smaków” zadbali Małgorzata Juda-Mieloch i Tomasz Mieloch z wydawnictwa „Republika ostrowska” i w jego siedzibie jest dostępna ta publikacja. Autorami większości zdjęć są Monika Gosławska, Zuzanna Jerzyk i Janusz Grzesiak.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick