DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Kubuś Puchatek, Mały Książę oraz Piotruś Pan. Tak mieszkańcy odmienili przystanek autobusowy

Od 2018 roku widniały na nim polne kwiaty. Teraz został przemalowany i pojawiły się cytaty z „Kubusia Puchatka”, „Małego Księcia” oraz „Piotrusia Pana”. Nowa odsłona przystanku autobusowego w Karskach to efekt zaangażowania mieszkańców. 

Fot. Sołectwo Karski (2023)

Chyba każdy z nas zna książkę „Kubuś Puchatek” autorstwa Alana Alexandra Milne’a. Cytaty z tej kultowej opowieści dla dzieci można znaleźć teraz na przystanku autobusowym w sołectwie Karski.

To nie wszystko, bo w tej samej lokalizacji pojawiły się także cytaty z „Małego Księcia” oraz „Piotrusia Pana”. Zostały one przyozdobione także obrazkami głównych bohaterów. „Pojawiły się na nim piękne i mądre cytaty z książek. Być może poprawią komuś dzień, staną się dedykacją, życzeniami lub postanowicie puścić je dalej w świat. Mamy też nadzieję, że zachęcą do sięgnięcia po książkę, z której pochodzi dany cytat. Albo sprawią, że ktoś coś sobie przemyśli. Albo przynajmniej zniechęci to do bazgrolenia po przystanku, szanując pracę i innych” – piszą Monika Orzechowska i Karol Grabarek w mediach społecznościowych.

Wcześniej przystanek był przyozdobiony malunkami polnych kwiatów. Taka odsłona tego miejsca funkcjonowała od 2018 roku do teraz. Przy odmalowaniu wiaty brali udział mieszkańcy Karsek, którzy odmalowali dach oraz sami wybrali i namalowali książkowe cytaty oraz postaci.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz