Ktoś wyrzucił psy z samochodu. Zajęli się nimi i szukają sprawcy

3
fot. KPP Jarocin
Po raz kolejny doszło do sytuacji, kiedy ktoś traktuje zwierzę jak problem nie do rozwiązania i postanawia się go pozbyć. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie zostali powiadomieni o tym, że ktoś wyrzucił z samochodu trzy psy. Natychmiast pojechali na miejsce i zaopiekowali się czworonogami. Teraz psiaki znajdują się w schronisku, a policjanci próbują ustalić sprawcę.

Funkcjonariusze jarocińskiej komendy zostali poinformowani przez małżeństwo, które jadąc rowerem w Mieszkowie zauważyli, że przy drodze zatrzymuje się samochód, a ktoś wyrzuca z niego trzy psy. Jak się później okazało, była to suka i dwa szczeniaki. Kierowca oddalił się w kierunku Klęki. – Funkcjonariusze przyjechali na miejsce napoili psy i zaopiekowali się nimi. Poinformowali także schronisko w Radlinie o zaistniałej sytuacji – informuje aspirant Agnieszka Zaworska z KPP Jarocin.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Ze wstępnych ustaleń, że osoba, która wyrzuciła zwierzęta poruszała się prawdopodobnie granatowym samochodem Opel Zafira I generacji (rok produkcji 1999-2006). Sprawą porzucenia zwierząt zajął się Wydział Kryminalny. – Jeżeli ktokolwiek rozpoznaje psy i wie, do kogo mogły należeć, proszony jest o kontakt z komendą policji w Jarocinie – apeluje asp. Agnieszka Zaworska.

Cała trójka przebywa w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Radlinie. – Psy są ogólnie w dobrej kondycji. Suczka jest w wieku około 2-3 lat, a szczeniaki – też suczki mają około trzech miesięcy. Matka miała na sobie obrożę i smycz. W dzień, kiedy zostały wyrzucone widać było, że są bardzo głodne. Większym problemem było ogromne zapchlenie całej trójki. Psy zostały wykąpane, odpchlone i odrobaczone. Muszą przejść teraz 2-tygodniowy okres kwarantanny. Potem matka szczeniąt zostanie wysterylizowana – powiedział nam Maciej Troiński ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radlinie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick