Które szkoły i kierunki najczęściej wybierali uczniowie? Są wyniki naboru do szkół średnich w powiecie

0
Fot. powiat-ostrowski.pl
1827 uczniów ubiegało się o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu ostrowskiego. 300 z nich to osoby z innego powiatu, a nawet województwa. Największym powodzeniem cieszył się Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Usługowych oraz IV LO, I LO oraz III LO. Szkoły na nadchodzący rok szkolny przygotowały 1792 wolne miejsca.

Elektroniczna rejestracja uczniów do szkół ponadpodstawowych zakończyła się i ogłoszono wyniki naboru. W powiecie ostrowskim chętnych do pojęcia nauki było 1827 osób na 1792 wolne miejsca. 802 miejsca w liceach ogólnokształcących, 686 miejsc dostępnych było w technikach, a 308 w szkołach branżowych. W wyniku elektronicznego naboru zakwalifikowano do przyjęcia 1710 uczniów. Niezakwalifikowanych pozostało 92. Ponadto 25 uczniów nie złożyło kompletu wymaganej dokumentacji. Ponad prawie 87 proc. uczniów trafiło do szkoły z pierwszej preferencji czyli do tej do której od początku planowali przyjąć. Prawie 8% to były preferencje drugiego wyboru – powiedział Rafał Luciński Dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Wśród młodzieży największym zainteresowaniem cieszyły się w liceach: klasy językowe w IV LO, w I LO klasa matematyczno-fizyczna, natomiast w III LO klasa o profilu biologiczno-chemicznym. W szkołach technicznych informatyka i mechatronika w ZST. Odnotowano także spory wzrost zainteresowania kierunkami związanymi z energią odnawialną. Z kolei w ZSU uczniowie chętnie wybierali specjalność z zakresu techniki fotografii i multimediów oraz tradycyjnie specjalność technik żywienia i gastronomii.

Zakwalifikowani uczniowie mają czas do końca lipca, by złożyć odpowiednie papiery, potwierdzając tym samym swój wybór. Na uczniów, którzy nie znaleźli miejsca w swoich wymarzonych szkołach nadal oczekuje 109 wolnych miejsc.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick