Które baseny w regionie działają i na jakich zasadach?

0
Według wytycznych Ministerstwa Zdrowia od dziś mogą zacząć funkcjonować m.in. baseny. Korzystający z nich muszą jednak przestrzegać wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Niektóre z pływalni ruszają już dziś, inne postanowiły poczekać tydzień i odpowiednio się na to przygotować.

Krytą pływalnią, która nie otworzy swoich drzwi dla mieszkańców 6 czerwca jest ta w Ostrzeszowie. – Te pierwsze zalecenia były na tyle restrykcyjne, że nie zdecydowaliśmy się otworzyć krytej pływalni w pierwszym możliwym terminie. Kolejne poluzowanie spowodowało, że potrzebujemy tygodnia na rozruch basenu, na przygotowanie infrastruktury. Gdybyśmy chcieli działać już według pierwszych wytycznych i chcieć żeby basen dobrze funkcjonował to bilety musiałyby kosztować 100 złotych – mówi Patryk Jędrowiak, burmistrz Ostrzeszowa.

Kryta pływalnia zostanie otwarta 13 czerwca. Oprócz niej, w sąsiedztwie znajduje się otwarte kąpielisko. – Oprócz wszystkich zasad reżimu sanitarnego, które obowiązują w całym kraju, to tu obowiązuje oczywiście zasada dystansu. Obowiązuje zasada jednej osoby na 4 metry kwadratowe, ale myślę, że na naszym kąpielisku nie będzie to jakiś duży problem. Gorzej jest z krytą pływalnią, bo tu będzie obowiązywała zasada 50%, co w naszym przypadku daje 50 osób, które mogą przebywać na krytej pływalni – tłumaczy Marcin Kasprzak, kierownik krytej pływalni w Ostrzeszowie.

Dziś wystartował Park Wodny “Planty” w Pleszewie. Kierownictwo placówki także przestrzega przed zachowaniem zasad reżimu sanitarnego i publikuje zasady korzystania z basenu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Już w sobotę ponownie zobaczymy się na basenie 🙂 🤩🥳Nie możemy się doczekać, ale pamiętajmy że czas jest szczególny i…

Opublikowany przez Park Wodny "Planty" Sport Pleszew Czwartek, 4 czerwca 2020

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick