Którą szczepionką chcą się zaszczepić internauci? Sputnik popularniejszy od Astry Zeneki [WYNIKI SONDY]

12
zdjęcie poglądowe / fot. Pixabay
Kilkanaście dni temu zapytaliśmy Was o to, którą szczepionką chcielibyście zostać zaszczepieni. Głosować można było na stronie głównej naszego portalu. Spłynęło ponad 2 000 głosów. Wyniki publikujemy na wlkp24.info.

Szczepienia przeciwko koronawirusowi idą pełną parą. Otwierane są nowe punkty, mogą się rejestrować coraz młodsze roczniki. O tym, jak długie kolejki mogą być pod miejscami, w których czeka się na szczepienia, mogli się przekonać m.in. mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego czekający na przyjęcie pierwszej bądź drugiej dawki szczepionki.

CZYTAJ TEŻ: Ponad połowa zakażonych w regionie to mieszkańcy jednego powiatu

W wielu rodzinach toczy się nierozstrzygnięta dyskusja na temat tego, która szczepionka jest lepsza? Którą wybrać i dlaczego itd. Poprosiliśmy więc Was o zabranie głosu i wskazanie szczepionki, którą wybraliście bądź będziecie chcieli wybrać.

Zaskoczenia nie było w kwestii najpopularniejszej. Ponad połowa głosujących zagłosowała na preparat firmy Pfizer. Co ciekawe, sporą popularność zyskała rosyjska szczepionka, którą wybrałoby więcej głosujących niż tę firmy Astra Zeneca. Ponad 80 głosujących wskazało natomiast szczepionkę z Chin, która – podobnie jak rosyjska – nie jest dostępna w Polsce.

CZYTAJ TEŻ: Samochody dla jednostek OSP. Wśród nich także te z regionu

Wyniki głosowania w sondzie na wlkp24.info

Szczepionką jakiego pochodzenia wolałbyś się zaszczepić przeciwko koronawirusowi?

 • Astra Zeneca – 169 (7,77%)
 • Johnson&Johnson – 173 (7,96%)
 • Moderna – 274 (12,60%)
 • Pfizer – 1 181 (54,32%)
 • Szczepionką z Chin – 87 (4,00%)
 • Szczepionką z Rosji – 217 (9,98%)
 • Szczepionką innego producenta – 73 (3,36%)

Oddano 2 174 głosy

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

  • 21
   14

   wieniu.. takimi wpisami to możesz imponować na OSTROW 24 tam jest bardzo odpowiedni klimat dla tego rodzaju wpisów .

  • 14
   19

   Ja również. Chociaż by ze złota była. Szczepionki są nie od dziś Ale wyprodukowana w pół roku. Ile lat trwają badania nad szczepionkami. Ktoś się zaszczepi i w maseczce chodzi. Coś nie rozumie. Tylko już gadają ograniczenia dla niezaszczepionych. Ludzie już dawno pisali że będą paszporty. Co dzielenie na lepszych i gorszych. Co to ma znaczyć.

 1. 11
  10

  Słusznie nie szczepcie się,pleban będzie zadowolony z kolejnych pochówków i rodzina będzie miała jakieś odszkodowanie.Jeżeli nie macie polisy,to kupcie koniecznie.

 2. 4
  17

  W nosie mam szczypawki, w nosie mam paszporty. Nikt i nic mnie nie zmusi do szpryc, paszport mam w du…. A wolność i prawa swoje znam. Gwarantuje mi to Konstytucja.

  • 10
   4

   Jeszcze się zdziwisz, niestety. A konstytucja nie gwarantuje już nic od jakiegoś półtora roku.

  • Nic nie boli i jest w ramie ,nie miałam żadnych efektów jak ból ramienia ,głowy, gorączka ,dreszcze ,każdy podkreślam reaguje inaczej .

 3. 6
  7

  Spokojnie. W 2024 skończą się testy kliniczne tych szczepionek to będzie wiadomo czy bezpieczne. Przecież zostały dopuszczone warunkowo z powodu plandemii. Poczytajcie ile trwają testy kliniczne szczepionek przed dopuszczeniem do obrotu. Duzo zdrowia dla królików doświadczalnych

 4. 9
  8

  Najzabawniejsze jest to że króliki doświadczalne nie wiedza że są królikami a co gorsze nie chcą wiedzieć xd

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick