DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Kto zostanie Wielkopolskim Kuratorem Oświaty? Jest kandydat

Komisja powołana przez wojewodę wielkopolską do przeprowadzenia konkursu na stanowisko Wielkopolskiego Kuratora Oświaty wybrała już kandydata. Znamy jego nazwisko.

Fot. Pixabay

W wyniku konkursu na stanowisko Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, wyłoniony na to stanowisko został dr Igor Bykowski. – Wniosek o powołanie dr. Igora Bykowskiego na stanowisko Wielkopolskiego Kuratora Oświaty został przesłany dzisiaj do Ministerstwa Edukacji. Czekamy na jego zatwierdzenie – informuje Nina Swarcewicz, zastępca rzecznika prasowego wojewody wielkopolskiej.

Igor Marek Bykowski jest doktorem nauk społecznych w zakresie pedagogiki. Ukończył studia magisterskie z filologii polskiej i pedagogiki oraz studia licencjackie z filozofii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2019 roku jest członkiem Komisji Dyscyplinarnej dla nauczycieli przy wojewodzie wielkopolskim. Jako nauczyciel pracuje od 2012 roku ucząc języka polskiego, historii, etyki, jako pedagog szkolny i pedagog specjalny. Posiada stopień nauczyciela dyplomowanego. Od 2019 roku obejmuje stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strykowie. Jest mediatorem szkolnym i edukatorem mediacji rówieśniczej. Bykowski jest również egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu w zakresie egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.

Jest autorem dwóch monografii naukowych i trenerem rad pedagogicznych. Został wyróżniony w konkursie Wielkopolskiego Nauczyciela Roku 2018. W 2019 roku nagrodzony Nagrodą Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, a także odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej przez ministra edukacji narodowej w 2020 roku.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz