Kto zostanie prezydentem? Czytelnicy wlkp24.info już wybrali

14
Fot. fotolia.com
Czytelnicy portalu wlkp24.info w ostatnich dniach głosowali w sondzie, w której zapytaliśmy, na kogo postawią w wyborach prezydenckich. Jak się okazało, urzędujący prezydent nie cieszył się największym poparciem wyborców, ale o wielkim zaskoczeniu także mówić nie można.

W ostatnim tygodniu kampanii wyborczej zapytaliśmy Was na wlkp24.info, na kogo zagłosujecie w wyborach prezydenckich. Przez kilka dni mogliście oddawać głosy na kandydata, który jest najbliższy Waszym oczekiwaniom. U progu ciszy wyborczej, która rozpocznie się w piątek 26 czerwca o północy i potrwa do zakończenia głosowania w niedzielę 28 czerwca do godz. 21.00, zebraliśmy wyniki głosowania i publikujemy je poniżej.

CZYTAJ: Głosowanie w czasach pandemii, czyli wietrzenie, dezynfekcja i własny długopis

Z wyników głosowania można wnioskować, że zaskoczeń nie ma. Na podium uplasowali się Andrzej Duda, Szymon Hołownia i Rafał Trzaskowski, co odpowiada wynikom sondaży ośrodków badawczych, które od kilku tygodni sprawdzają nastroje społeczne i pytają o preferencje wyborcze mieszkańców Polski.

Spośród 11 kandydatów, którzy ubiegają się o fotel prezydenta, największe poparcie w naszej ankiecie zdobył Rafał Trzaskowski 898 głosów (47,77%), na drugim miejscu był Andrzej Duda (445 głosów, 23,67%), a na trzecim uplasował się Szymon Hołownia – 241 głosów (12,82%).

Najmniejszym poparciem wśród naszych Czytelników cieszyli się: Mirosław Piotrowski – (0,32%, 6 głosów), Paweł Tanajno (0,37%, 7 głosów) i Marek Jakubiak (0,48%, 9 głosów).

Wyniki sondy na portalu wlkp24.info

Robert Biedroń – 2,93% (55 głosów)
Krzysztof Bosak – 4,89% (92 głosy)
Andrzej Duda – 23,67% (445 głosów)
Szymon Hołownia – 12,82% (241 głosów)
Marek Jakubiak – 0,48% (9 głosów)
Władysław Kosiniak-Kamysz – 3,99% (75 głosów)
Mirosław Piotrowski – 0,32% (6 głosów)
Paweł Tanajno – 0,37% (7 głosów)
Rafał Trzaskowski – 47,77% (898 głosów)
Waldemar Witkowski – 0,59% (11 głosów)
Stanisław Żółtek – 2,18% (41 głosów)

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

  • 45
   47

   To prawda, bo tylko komuniści mieli taki stosunek do prawa i Konstytucji.
   To niesamowite że krzywoprzysiężca ma aż 23,67% poparcia!!!
   Program partii programem narodu. Ukochany przywódca Jarosław Kaczyński. Wszystkie instytucje demokratycznego państwa w rękach jednej partii.
   „Partia rządzi partia sądzi”.
   To Kaczyński buduje tu państwo na wzór PRL.
   W najbliższych wyborach ostatnia szansa by ten neobolszewizm powstrzymać!

 1. 45
  38

  Mam nadzieję, że ludzie wreszcie przejrzeli na oczy do czego prowadzi pis i jego dyktator i ta sonda potwierdzi to przy urnach

 2. 24
  16

  Tak, urodziłam się w 1982 roku i jestem komuchem!!! Za komuny to ja byłam dzieckiem i jedyne co z tego pamiętam to to, że staliśmy w kolejkach, i tyle mam wspólnego z komuną! Ja, jak i wielu moich znajomych nie będziemy głosować na Dudę (a właściwie długopis Kaczyńskiego) bo mamy dość! Nie chcemy żyć w państwie, gdzie prawo podporządkowane jest pod jedną partię, gdzie kolesiostwo gra pierwszą rolę, gdzie wspiera się patologię! Nie jestem przeciwko 500+, ale to powinno być wsparcie dla dzieci, a nie sposób na życie leniwych rodziców, powinno być przyznawane tam, gdzie przynajmniej jeden rodzic pracuje. Chcę żyć w demokratycznym, wolnym, praworządnym kraju, a nie w państwie PiS!

 3. 13
  5

  No już!! Na pewno!!! Widocznie masz wiele plusów, pracować nie musisz, tylko…co z Twoją emeryturą w przyszłości??? Będzie płacz i lament…
  Nie pracujesz, nie zarobisz… tego Ci Duda nie powiedział??? Ooo, żal

Comments are closed.