Kto zostanie Mistrzem Karpia? Oceni jury

1
Jak co roku podsumowaniem wysiłku restauratorów z Doliny Baryczy, jaki włożyli w przygotowanie kolacji rybnych, jest konkurs Mistrz Karpia. Ten rozgrywany jest w tym roku w dwóch odsłonach. Za nami rywalizacja o nagrodę jury, która we wtorek toczyła się w karczmie Górecznik w Antoninie.

Członkowie jury w składzie: Barbara Jakimowicz-Klein, Agnieszka Hajbura Michałowska, Grzegorz Pomietło, Zbigniew Koźlik i Arkadiusz Dziakowski oceniało przygotowane potrawy w kategorii obowiązkowej – potrawy wybrane podczas kolacji rybnej w ramach Dni Karpia 2018.

Do konkursu przystąpiło 13 restauracji. W tym roku jury oceniało potrawy pod kątem: doboru składników i zgodności z lokalną kuchnią, walorów smakowych, zapachowych, sposobu podania, wyglądu i aranżacji dania, walorów zdrowotnych przygotowanych potraw oraz jej prezentacji. Pod tym ostatnim hasłem kryją się: specyfika i wiedza na temat składników (jakie i skąd pochodzą produkty), charakter regionalny, specyfika przyrządzania potrawy, sposobu obróbki potrawy, wyjątkowość potrawy, osobisty styl kulinarny, pochodzenie, historia potrawy.

Restauratorzy będą walczyć również o laur Mistrza Karpia – nagroda publiczności (druga odsłona konkursu) na konferencji podsumowującej Dni Karpia 2018, która odbędzie się 7 grudnia w KOM, Milicz, gdzie przygotują porcje degustacyjne dla uczestników konferencji, którzy będą mogli spróbować, a potem zagłosować na najlepszą potrawę.

Na laureatów czekają statuetki, dyplomy i dedykowane, profesjonalne szkolenia gastronomiczne oraz nagrody rzeczowe. Przed nami dużo emocji i mamy nadzieję współzawodnictwa fair play.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick