Kto mistrzem Polski? Czterech chętnych. Wszyscy po 25% szans

3
Na placu boju w koszykarskiej ekstraklasie pozostały cztery najlepsze zespoły. No i po raz pierwszy od kilkunastu dobrych lat cała czwórka półfinalistów ma takie same szanse na zdobycie wymarzonego mistrzostwa Polski. Obserwatorzy rozgrywek Energa Basket Liga twierdzą, że szanse BM Slam Stali, Anwilu Włocławek, Stelmetu Zielona Góra i Polskiego Cukru Toruń są takie same i wynoszą po 25 procent!

Na przełomie XX i XXI w polskiej ekstraklsasie niepodzielnie rządził zespół Śląska Wrocław. Później nastała era Prokomu Trefla Sopot, który w latach 2004-2012 zdobył dziewięciokrotnie złoty medal. W ostatnich sezonach liga była zdominowana przez ekipę Stelmetu Zielona Góra.

Teraz w obecnym sezonie nie ma takiego zespołu, który w zdecydowany sposób przewyższa pozostałych rywali. To powoduje, że walka w półfinale zapowiada się pasjonująco dla kibiców basketu. W parze BM Slam Stal – Polski Cukier Toruń będzie wielka bitwa. Iskry polecą też w rywalizacji Anwilu Włocławek, który zagra z broniącym złota Stelmetem Zielona Góra.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Jestem kibicem Jaroty. Wolę Ostrovię niż Centrę ale dlaczego na tym portalu nie ma informacji o zwycięstwie LKS i walce o utrzymanie 3. ligi dla Ostrowa WLKP przez piłkarzy tego klubu ???

  2. Nima bo kopaczobiegacze to kalectwo nie sport i normalnych ludzi nie interesuje los tych żałosnych skórokopów…6,7,9czy 10 liga co za różnica na to dziadostwo nie idzie patrzeć…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick