Ksiądz molestował braci. Jeden z nich otrzyma zadośćuczynienie!

6
zdjęcie archiwalne
Jest wyrok w sprawie cywilnej dotyczącej molestowania braci Pankowiaków przez jednego z księży Diecezji Kaliskiej! Sąd Okręgowy w Kaliszu zarządził 300 tysięcy zadośćuczynienia dla młodszego z nich - Bartosza. Starszy mężczyzna, Jakub wycofał wcześniej swój pozew. Wyrok ogłoszono w sprawie cywilnej, ponieważ w kwestii prawnej przestępstwo uległo przedawnieniu.

Bartosz i Jakub Pankowiakowie to jedne z ofiar molestowania przez duchownego Diecezji Kaliskiej. O sprawie zrobiło się głośno po publikacji dokumentu Sekielskich pt. „Zabawa w chowanego”. Przestępstwa o charakterze seksualnym miały być tuszowane m.in. przez biskupa, ordynariusza tejże diecezji.

Bracia Pankowiakowie wstąpili na drogę sądową oskarżając swojego oprawcę. Ostatecznie wyrok 10 lat pozbawienia wolności zmienił się w uniewinnienie ze względu na przedawnienie się sprawy. Pankowiakowie postanowili jednak walczyć na drodze cywilnej i pozwali Diecezję Kaliską za szkody wyrządzone w przeszłości.

Walczyli o milion złotych zadośćuczynienia. W międzyczasie starszy z braci, Jakub, wycofał swój pozew, a do walki stanął młodszy z nich – Bartłomiej. W poniedziałek Sąd Okręgowy w Kaliszu wydał wyrok i zasądził 300 tysięcy złotych zadośćuczynienia plus odsetki ustawowe naliczane od 2019 roku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

    • Pod zdjęciem pisze „zdjęcie archiwalne” czyli pewnie było zrobione za czasów pseudowirusa.

  1. Dla mnie to jest dziwne dlaczego pozwanym jest „pracodawca” a nie sprawca… Czy jak sprawcą jest np. kolejarz to pozwanym jest PKP , itp.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick