Ksiądz miał romansować z parafiankami? Diecezja Kaliska: „Został wyłączony z duszpasterstwa w diecezji”

36
Fot. Pixabay
Do mediów przedostała się informacja o rzekomych romansach księdza z parafiankami. Do sytuacji miało dochodzić na terenie jednej z parafii w powiecie kępińskim. Jak informuje Gazeta Wyborcza, duchowny miał wysyłać do kobiet jednoznaczne wiadomości, jego nagie zdjęcia miały być wysyłane między parafianami. O głos w tej sprawie poprosiliśmy przedstawicieli Diecezji Kaliskiej i otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź.

O sprawie poinformowała Gazeta Wyborcza. Do rzekomych romansów miało dochodzić w 2013 roku, gdy duchowny był proboszczem jednej z parafii w powiecie kępińskim. Dziennikarze przedstawili także treść wiadomości, które ksiądz miał wysyłać do jednej ze swoich kochanek. Oprócz informacji o romansach z parafiankami, rozesłane zostały także nagie zdjęcia księdza. Jak informuje Gazeta Wyborcza, duchowny złożył na policję zawiadomienie w tej sprawie.

Dziennikarze Gazety Wyborczej opisują, że ksiądz po miesiącu opuścił parafię w powiecie kępińskim i trafił do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie pełnił funkcję rezydenta. Zamieszkiwał na terenie parafii i pomagał w pracach duszpasterskich, nie pełniąc jednocześnie funkcji wikariusza.

Według dekretu z 2022 roku opublikowanego przez Diecezję Kaliską, duchowny ponownie został proboszczem i trafił do Parafii św. Antoniego Padewskiego w Gądkowicach w powiecie milickim. Jak informuje Wyborcza decyzja została jednak cofnięta ze względu na wcześniej wspomniane nagie zdjęcia, które dotarły do kurii.

Zwróciliśmy się do rzecznika prasowego Diecezji Kaliskiej z prośbą o oficjalne stanowisko kurii w tej sprawie. Drogą mailową otrzymaliśmy odpowiedź. „Zaistniała sytuacja jest dla biskupa bardzo bolesna i trudna. Zachowanie ks. Wiesława było moralnie niedopuszczalne i naganne. Ksiądz przestał pełnić urząd proboszcza i otrzymał stosowne sankcje kanoniczne, został wyłączony z duszpasterstwa w diecezji. Biskupowi bardzo zależy na spokojnym i owocnym funkcjonowaniu parafii” napisał ks. Przemysław Kaczkowski, rzecznik prasowy Diecezji Kaliskiej.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

36 KOMENTARZE

 1. Ksiądz to normalny (sic!) młody wyżarty i wypoczęty facet. Ma potrzeby. Co w tym dziwnego? Nie potępiam – miał okazje to korzystał.

 2. Jak jeden pilot spadnie z samolotem, to głośno w kraju i zagranicą. O tysiącach wypadków innych statystyki i cisza
  . Podobnie z księdzem, jak jeden upadnie, to wszyscy wiedzą i cały kler i kościół nurza sie w błocie. Karać winnych księży, polityków, trenerów, nauczycieli i wszystkich innych. I tatusiowie, i wujków za pedofilię, wykorzystywanie nieletnich, chorych. Dorosłe kobiety wiedziały co robią, ale ksiądz powinien mieć zasady. Jeśli z domu ch nie wyniósł, to w seminarium nie nabył. Takich mamy księży, jakich synów wychowaliśmy. Ojciec matkę zdradzał, nieuczciwy w finansach, to i synuś spróbuję. Smutne to. .

 3. Co tu pisać o ksiezulkach jeszcze do takiego do spowiedzi iść może by propozycje dał każdego księdza wykastrować w biurze parafialnym kasę fiskalną wstawić cennik za usługi wtedy będziemy chodzić do kościoła na mszę, tak powinno byc oni nie rządzą owieczkami to ich praca mają płacone wstydu nie mają oni nie wiedza nic o wstydzie więcej mają na sumieniu jak my.

 4. Dlaczego nie zniosą celibatu ,w innych religiach mają żony i dzieci ,a u katolikòw celibat i skok w bok z gospodynią i gorliwymi parafianki ,ksiądz też człowiek mimo składanych ślubòw to poroniony pomysł ,jest z krwi i kości nie każdy wytrzymuje celibat i takie efekty ,śluby to tylko słowa a natura jest silniejsza .jak chcą poszturchać to tak aby o tym nic nie było słychac .

 5. Kler narzucil sobie celibat a w seminariach co się dzieje samo zepsucie. A na parafiach samo zgorszenie. Ludzie obudzcie się z tej obludyi otwórzcie oczy póki jeszcze czas. Pozdrawiam

 6. Dla mnie to normalny facet który z jakiś tam powodów wybrał drogę kapłaństwa, może nie po drodze było mu by pracować fizycznie czy umysłowo więc wybrał pasożytniczy tryb życia , a i kasa też jest tu nie zła . Ale skoro już tak wybrał to powinieneś coś sobą reprezentować a nie robić Boga którego niby umiłował za ciula .
  Niestety natury nie oszukasz i
  gdy nadarzyła się okazja to korzeń zamoczył , no lepiej już tak niżby miał molestować jakieś dziecko . Marny z niego kapłan i nie nadaje się do tej posługi , niech zakłada rodzinę bo księdz z niego żaden . Narobił dużo smrodu i rozbił nie jedną rodzinę ,nie ładnie znowu ucierpiał wizerunek KK, jak nie pedofil to inny zboczeniec albo lowelas, taki jest KK a idź pan w uj z tą instytucją .

 7. Jak byłbym księdzem to robiłbym tak samo. Za kontakt z kobietą nie można go karać. Bóg tak chciał i tak jest. A reszta to wymysł głupich ludzi. Amen.

 8. Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki i jego agendy – jest seks i dewiacje. I to trwa od wieków. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która takich seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości.
  Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny dewiant, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że Franciszkowi przypadnie rola na wzór twórcy „pierestrojki” oraz „głasnosti” i przyśpieszy upadek tej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta oraz wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek.
  Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić.
  Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki” (Ap 18. 4).

 9. Wina jest z obydwóch stron. Ksiądz to też człowiek ma potrzeby jak każdy z nas. A kobiety? No przecież nikt ich tam nie zaniósł.

 10. Widzę że sami znawcy tematu tu się wypowiadają 😂😂 może i ma potrzeby ale wiedział gdzie wstępuje i ślubował żyć w czystości i celibacie. A może jak większość odział się w sutannę dla łatwego życia 👍😂

 11. Ludzie obudźcie się co teraz robi się w kościołach Tam wogòle nie ma wiary kler wali ścieme sami nie wierzą co mówią chodzi im o kasę a po mszy co robią….

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick