Ksiądz chciał się umówić na seks z 16-latkiem? Jest odpowiedź kurii

16
zdjęcie poglądowe
W ostatnich godzinach internet obiegła informacja o księdzu posługującym w jednej z parafii na terenie powiatu ostrowskiego, który próbował umówić się na seks z 16-latkiem. Sprawa ujrzała światło dzienne po publikacji wideo na jednym z fanpage'y należących do kontrowersyjnego biznesmana Zbigniewa Stonogi. Sprawą zajęły się służby.

Ksiądz umówił się z nastolatkiem w pobliżu jednego z marketów w Ostrowie Wielkopolskim. Na nagraniu widać, że kiedy zaparkował, podszedł do niego mężczyzna z kamerą i zaczął filmować. Duchowny natychmiast zasłonił twarz i zaczął odjeżdżać. W niektórych mediach pojawiła się informacja o rzekomej próbie samobójczej, której miał dokonać ksiądz. O godz. 23.51 na fanpage’u „Gazeta Stonoga” pojawił się post w tej sprawie. Czytamy w nim: „W związku z informacjami podawanymi w lokalnych portalach informuję, że nie było żadnej próby samobójczej księdza z Cieszyna, jednakże z uwagi na jego zapowiedzi to ja o godzinie 20.11 skontaktowałem się z oficerem dyżurnym KPP Ostrów Wlkp. z informacją o możliwych działaniach księdza mogących zagrażać jego życiu. Najpewniej to stało się przyczyną interwencji służb ratunkowych-taka jest procedura”.

Pacjent w stanie ciężkim

W godzinach późnowieczornych, kiedy sprawa wyszła na jaw, a wideo obiegło internet, do księdza wezwano pogotowie ratunkowe. – 40-letni pacjent został przyjęty w stanie ciężkim do ostrowskiego szpitala, a następnie specjalistyczną karetką przetransportowany do Ośrodka Ostrych Zatruć w Poznaniu – informuje Adam Stangret, zastępca dyrektora Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Ostrowska policja prowadzi postępowanie w tej sprawie. – Sprawdzamy informacje, które pojawiły się w przestrzeni medialnej – informuje sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

„Bardzo dobrze znałem księdza…”

Krotoszyńskie media informują, że ksiądz był związany także z tamtejszym powiatem, na terenie którego w przeszłości pełnił posługę. Jak czytamy na krotoszyn.naszemiasto.pl „Mieszkańcy Krotoszyna są zszokowani. Znali księdza. Wiele osób utrzymywało z nim kontakt kiedy odszedł z parafii. Pamiętają go m.in. z kulinarnych zajęć, czytania dla dzieci czy koncertu VIP-y Śpiewają w 2013 roku”.

Pod postami na fanpage’u „Gazeta Stonoga” pojawiła się lawina komentarzy. Wiele z nich nie nadaje się do zacytowania. „Tak jak bardzo dobrze znałem ks. Przemka gdy był u nas na parafii i chciałbym go obronić, bo jest rewelacyjnym gościem, księdzem, serdeczny, pomocny… Ale w tym przypadku po prostu choćbym chciał, to nie potrafię” – napisał jeden z internautów. „Znałam księdza. Dla mnie to szok. Ale cieszę się że pokazano prawdę, bo ukrywanie nic nie daje, a wbrew pozorom zachęca tylko do mocniejszego pilnowania się, żeby się nie wydało. Jest winny. A czy chłopak miał 16 czy 10 lat. To nie powinno mieć znaczenia. Jest niepełnoletni i ksiądz powinien ponieść za to karę. A już jako ksiądz to nie powinien pracować, bo żadnym przykładem dla nikogo nie będzie. Strach dzieci do kościoła wysłać” – czytamy kilka komentarzy niżej.

Kuria wyciąga konsekwencje

O sprawie została także poinformowana kuria. Jej rzecznik prasowy prosi o wysyłanie pytań drogą mailową. W odpowiedzi otrzymaliśmy krótki komunikat: „Ksiądz został odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Michała Archanioła w Cieszynie i zawieszony w wykonywaniu czynności kapłańskich” – poinformował ks. Marcin Papuziński, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Kaliszu. Na pytanie, jakie działania w najbliższym czasie planuje w tej sprawie podjąć Kuria i jakie konsekwencje mogą czekać jeszcze księdza, nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

16 KOMENTARZE

  • Odpowiem wręcz: łączenie pedofilskich zachowań księży z politycznym zapleczem PiS to jest po prostu PODŁOŚĆ i taka osoba, rzekomo wierząca w Boga, winna w kościele krzyżem przed ołtarzem leżeć i przepraszać za grzechy. Wstyd !

 1. Sprawa ucichnie przerzucą go do innego województwa – na ścianę wschodnią tam ludziom nie wolno w takie rzeczy wierzyć i dalej będzie sobie „towary” wyrywał.

 2. Pani nie wierzy? fakty mowią same za siebie i później ludzie sie dziwia ze dzieci krzywdza bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji bo gdzie ksiadz mógł zrobic takie coś! No nie możliwe! a jednak.

 3. Zesłać na Sybir…i nigdy nie zapominać, jacy mogą być ci, którzy pod imunitetem kościoła „pełnia służbę” Bogu

 4. Każdy ksiądz powinny być kastrowany za dużo grzechów czynione iść do spowiedzi, Nigdy od takich jak najdalej po co idzie na kapłana ślubuję miłość do Boga A takie grzechy czyni Kastrowac porządnie, nie będzie pedofilem i robił kochance dzieci tak teraz żyja wstydu za grosz nie mają wolę się modlić w domu jak widzę takiego co czyni zło we mnie się gotuje to niby sługa Boży to szatan nie ksiadz

 5. I taki gość będzie za chwilę pierniczył o duchowej przemianie w ramach adwentu ? Wciąż słyszymy, że zawsze znajdzie się czarna owca, ale czy w tym stadzie nie jest ich jednak zbyt wiele ?!?!?!?

 6. Mniejsze portale informowały o tym czynie ale zablokowały możliwość komentarzy. Ten lewacki portal ma swoje standardy.

  • „Panie jarock, w moich oczach jest pan nędznym gadem, omyłkowo tylko nazywanym człowiekiem. Barbarzyństwo, jakim Pan się wykazuje, jest biegunowo odległe od regulaminu tego portalu. Doprowadza Pan wszystkie wiadomości które Pan komentuje do upodlenia. Wie Pan, że nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić Pańskie postępowanie. Nie zdziwię się, jeśli jutro napisze Pan komentarz, że w sumie szkoda Panu tego księdza. Niech pan odejdzie bo nie mogę na pana patrzeć, bydlaku! Precz!

  • Redaktorowi Naczelnemu tego portalu gratuluję Czytelników , np. takich jak „Yo”.

 7. Ksiądz nie popełnić żadnego przestępstwa poza złamaniem prawa kanonicznego, czyli chęcią złamania celibatu. Daleki mi do Kościoła, ale to bezpodstawna nagonka na księdza ciemnego ludu, który nie wie, że 16-latrk ma prawo umawiać się z dorosłym mężczyzną na randkę, bo prawo mu na to pozwala.

  Ale do szarej masy nie docierają argumenty, szara masa wie lepiej.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick