Krzyż zasługi i dwa medale dla pracowników OHP [ZDJĘCIA]

1
Fot. OHP Pleszew
Złotym, srebrnym i brązowym medalem zostali odznaczeni pracownicy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. Wyróżnienia podpisane przez prezydenta Andrzeja Dudę wręczyła Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

Ryszard Filipiak otrzymał Złoty Medal za Długoletnią Służbę, Elżbieta Biadała – srebrny. Eryk Kowcuń natomiast został uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi. Odznaczenia przyznane przez prezydenta Andrzeja Dudę pojawiły się na piersiach pracowników Centrum Kształcenia Ustawicznego OHP w Pleszewie.

Komisja decydująca o przyznaniu medali wzięła pod uwagę nie tylko długi staż pracy, ale także rzetelność wykonywania obowiązków. – Te medale oraz Krzyż Zasługi są bardzo dużym wyróżnieniem dla każdej z osób, które związane są z naszym centrum. Pracują nie tylko z młodzieżą, ale robią też wiele na ich rzecz. I to zostało docenione. Przypominam również, że nasza placówka oprócz edukacji zajmuje się wychowywaniem młodzieży i poniekąd dla naszych uczniów jesteśmy ich drugim domem – mówi Krystian Piasecki, dyrektor CKiW.

Wręczenie odznaczeń było jednym z elementów rocznicowych obchodów związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz 188. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego.

Medale przyznano podczas uroczystości, w których wzięli udział m.in. Komendant Główny OHP, Zastępca Komendanta Głównego OHP Piotr Modzelewski, Doradca Komendanta Głównego OHP Krzysztof Sikora oraz Dyrektor Biura Edukacji KG OHP Sławomir Męcina.

Złote, srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi oraz złote, srebrne i brązowe medale za Długoletnią Służbę ustanowione w 1938 roku – są przyznawane osobom, które szczególnie zasłużyły się swoją działalnością na rzecz lokalnych społeczności i działalności filantropijnej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. “Nie tylko pracują z młodzieżą” tak zgadza się bo są od sprzątania, malowania, naprawiania itd. A najlepiej jakby wszystko z własnych środków robili. Co bardziej obrotne jednostki to chociaż sobie dzieci z wychowankami zrobiły.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick