Krzyż Zasługi dla prezesa PTTK

0
W Antoninie zakończył się 56. Ogólnopolski Rajd Jesień Chopinowska. Podczas finału tej popularnej imprezy turystyczno-krajoznawczej w sposób szczególny podziękowano wieloletniemu prezesowi ostrowskiego PTTK.

,,Rajd Chopinowski’’ to jedna z najstarszych i najpopularniejszych imprez tego typu. Co roku przyciąga ona setki uczestników biorących udział na trasach pieszych i rowerowych. Finałem jest spotkanie przed Pałacem Myśliwskim Książąt Radziwiłłów, gdy pałacowa polana zamienia się w wielki plac zabaw i dosłownie tętni życiem. Nie inaczej było w tym roku, a głównymi uczestnikami była młodzież szkolna.

To miejsce i ten czas wybrali członkowie ostrowskiego Oddziału PTTK by symbolicznie podziękować Józefowi Fierkowi, który przez wiele lat kierował organizacją w Ostrowie. W ostatnich wyborach ze względów zdrowotnych zrezygnował z funkcji prezesa, a zastąpił go na tym stanowisku Grzegorz Węgrzynek.

Za swoją działalność J. Fierek odznaczony został Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Jestem zaszczycona, że w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej mogę odznaczyć Pana tym medalem. Dziękuję za wszystkie lata pracy na rzecz turystyki w Powiecie Ostrowskim i Południowej Wielkopolsce, życzę Panu dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności  – powiedziała Marlena Maląg wręczając wyróżnienie.

Podziękowania złożył także Starosta Ostrowski.

Nie ma chyba godniejszego lepszego miejsca na dzisiejszą uroczystość. Wiem drogi Józefie, jak wiele dla ciebie znaczy Antonin, który odkrywałeś dla tak wielu ludzi, z którym byłeś i jesteś emocjonalnie związany. Dziękując Ci za lata prezesury chciałbym przekazać grafikę przedstawiającą Pałac w Lewkowie. Jesteśmy zdeterminowani, żeby całemu kompleksowi przywrócić dawną świetność i uczynić to miejsce jeszcze bardziej atrakcyjnym turystycznie  – powiedział Paweł Rajski

Były prezes nie krył wzruszenia. – Czuję się tyleż wyróżniony, ile wzruszony. Dziękuję wszystkim, z którymi współpracowałem i z wszystkimi pozostaję w zażyłych kontaktach – powiedział J. Fierek.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick