DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Krzysztof Wielicki laureatem "sportowego Nobla"

Nagroda przyznawana jest przez Fundację Księcia Asturii między innymi w kategoriach sztuki, komunikacji i działań na rzecz ludzkości, współpracy międzynarodowa, literatury, nauk społecznych, sportu, badań naukowych i techniki.

Lech Janicki, starosta ostrzeszowski wysłał laureatowi list gratulacyjny:

Serdecznie gratuluję Nagrody Księżnej Asturii przyznanej przez Fundację Księcia Asturii w kategorii sport. Informację o decyzji Fundacji przyjąłem z wielką radością; nie mam żadnych, najmniejszych nawet wątpliwości, że tzw. sportowy Nobel trafia w najlepsze ręce.

Szanowny Panie Krzysztofie, jest Pan jednym z najznamienitszych ambasadorów ziemi ostrzeszowskiej. Pańska osoba Lodowego Wojownika stanowi punkt odniesienia dla kolejnych roczników opuszczających mury I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie – szkoły, którą ukończył Pan 51 lat temu. Ufamy, że zainspiruje ona młodzież do sięgania ku ambitnym celom. Gigant, „Ten, Który Ma Odwagę Odkrywać”, Super Kolos, Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Zasłużony dla Miasta i Gminy Ostrzeszów, patron planetoidy pasa głównego odkrytej przez V.S. Cassulliego – czyż może być osoba bardziej inspirująca, motywująca i porywające młode serca i umysły? 

Wcześniej, tę nagrodę udało się zdobyć między innymi Adamowi Zagajewski w dziedzinie literatury, Krzysztof Penderecki z dziedzinie sztuki i Ryszardowi Kapuścińskiemu w dziedzinie komunikacji i współpracy międzynarodowej.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • KZK
    Koleżanka z klasy

    niedziela, 28 października, 2018

    Szkoda tylko że w Szklarce Przygodzickiej nie został Patronem szkoły bo przecież tam się urodził.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz