Krwiodawcy docenieni

11
Odznaczenia i wyróżnienia wręczono zasłużonym krwiodawcom z Ostrowa Wielkopolskiego oraz gmin Skalmierzyce i Sieroszewice. Uroczystość odbyła się w ramach obchodów dorocznych Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK.

Ruszyły doroczne Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK, obchodzone od 22 do 26 listopada. Tradycyjnie już dołączył do nich Ostrów. W miniony piątek, 22 listopada, miejscowy Klub Honorowych Dawców Krwi im. dra Jerzego Bruskiego przy PCK zorganizował specjalne spotkanie. Zaproszono na niego zasłużonych krwiodawców – z: Ostrowa oraz z gmin Skalmierzyce i Sieroszewice, a także władze miasta, powiatu oraz gmin. Podczas spotkania wręczono specjalne odznaczenia i wyróżnienia m.in.: odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi, order św. Maksymiliana Marii Kolbego i medale pamiątkowe. Otrzymali je krwiodawcy i osoby wspierające ideę honorowego krwiodawstwa. Wyróżnionym gratulowali m.in. Kanclerz Kapituły Maksymiliana Marii Kolbego Henryk Zając oraz prezes ostrowskiego Klubu HDK Stanisław Staroojciec.

Spotkanie odbyło się w n-Klubie. Dla wyróżnionych wystąpiły wokalistki z Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. A o tych co oddali 56 l krwi znowu zapomnieli …. Szkoda bo jak oddawałem krew to pamiętali , a teraz to nawet do lekarza specjalisty muszę czekać lata.

    • Bzdura jak jesteś zasłużonym to musisz być przyjęty do dwóch tygodni. Ja takl mam jak fisiują to proszę o pisemną odmowę to odrazu inna rozmowa.

  2. Rozbrajaja mnie komentarze typu że ja mam oddane 50, a ja 30 a ktoś jeszcze 20l. Wystarczy poczytać aby się dowiedzieć po ilu litrach, o jaką odznake oraz gdzie się ubiegać. Mam oddane 32l. Niedawno tak, że otrzymałem odznaczenia od Ministra Zdrowia, posiadam wszystkie trzy stopnie zasłużonego DK. Wystarczy zapisać się i działać w klubie HDK przy PCK i tyle. Na co te marudzenie?

    • To znaczy żeby zostać wyróżniony przez ministra to musisz należeć do klubu HDK bo inaczej jesteś nikim. To my dalej żyjemy w komunie ba tak za komuny było. Chore zasady w RCKK jest wykaz kto ile oddał krwi i to powinno iść z automatu do PCK o wyróżnienie a nie samemu latać.

    • Wystarczy złożyć wniosek po oddaniu odpowiedniej ilości krwi lub płytek. Nie trzeba być w klubie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick