Krotoszyńska stacja dializ z nowych sprzętem

0
Fot. powiat-krotoszyn.pl
Szpital w Krotoszynie zyskał nowy sprzęt do hemodializy. Jego zakup został pokryty z budżetu powiatu krotoszyńskiego. Wartość nowej sztucznej nerki to ponad 38 tysięcy złotych. To już kolejny odnowiony sprzęt w krotoszyńskiej placówce, dzięki której pacjenci lepiej przechodzą zabiegi dializ.

– Nowy sprzęt jest kolejnym, który w przeciągu ostatnich lat trafił na Stację Dializ. Dzięki temu szpital systematycznie odnawia sprzęt służący dializowanym chorych – mówił Krzysztof Kurowski, dyrektor krotoszyńskiego szpitala.

Stacja Dializ w Krotoszynie powstała w kwietniu 2002 roku. Co roku jest tu wykonywane sześć tysięcy zabiegów dla mieszkańców powiatu krotoszyńskiego i nie tylko. Przy stacji działa poradnia nefrologiczna. W stacji pracuje dwóch lekarzy i osiem pielęgniarek. – Dysponujemy 14 stanowiskami do przeprowadzenia hemodializy. Wykonywane zabiegi hemodializ należą do procedur wysokospecjalistycznych. W stacji każdego roku leczy się ok. 40 pacjentów z przewlekłymi chorobami nerek, którzy poddawani są zabiegowi dializ 3 razy w tygodniu. Stacja wykonuje również dializy w trybie nagłym, dla pacjentów z ostrymi chorobami nerek, przebywającymi w naszym szpitalu – poinformował Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy szpitala.

Stacja Dializ w Krotoszynie współpracuje z ośrodkami transplantacyjnymi w całym kraju. Dzięki temu udaje się rocznie doprowadzić do przeszczepienia nerek przeciętnie u dwóch pacjentów.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick