DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Krotoszyn. Zużyjesz więcej wody - zapłacisz więcej za śmieci

Mieszkańcy gmin należących do Związku „EKO Siódemka”, będą płacić nie od osoby, lecz według ilości zużytej wody. Jak mówi Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna, jest odsetek osób zamieszkałych na terenie związku, która nie wnosi opłat za odpady. Jak się okazuje, wiele osób ucieka z systemu. – Mieszkańcy twierdzą, że członkowie rodzin się wyprowadzili, ale nie wiedzą dokąd albo mówią, że pracują w delegacji. Natomiast my nie mamy żadnej prawnej możliwości zweryfikowania tego – wyjaśniają przedstawiciele Związku Międzygminnego „EKO Siódemka”.

ZOBACZ TEŻ: Krotoszyn. Rada przyjęła najtrudniejszy budżet w historii

Jej członkowie postanowili powiązać podatek śmieciowy z opłatami za wodę. Chodzi o to, aby wyeliminować nieuczciwość. W gminach należących do „EKO Siódemki” (Krotoszyn, Kobylin, Sulmierzyce, Zduny i Cieszków) opłata za śmieci posegregowane wynosi po ostatniej podwyżce 18 zł od osoby miesięcznie.

Opłata obowiązuje od października, a już w lutym kolejna zmiana taryf. W „EKO Siódemce” tłumaczą ją galopującymi cenami wywozu śmieci do Zakładu Zagospodarowywania Odpadów komunalnych w Ostrowie Wlkp. – Cena za każdą tonę zmieszanych odpadów wzrasta i będzie będzie rosnąć – mówi burmistrz Sulmierzyc, Dariusz Dębicki, który jest przewodniczącym Związku Międzygminnego Eko Siódemka.

Napisz do autora

Komentarze (7)
 • M
  Mieszkaniec

  środa, 1 stycznia, 2020

  I smieci z Krotoszyna i gminy Krotoszyn są zwozone do Ostrowa współczuję mieszkańcom Ostrowa że są zasypywani śmieciami z całej południowej Wielkopolski i muszą żyć w tym syfie i smrodzie a miasto zarabia na tym ogromne pieniądze i dochodzi do pożarów i skażenia środowiska masakra

  Odpowiedz
 • B
  budyń

  czwartek, 2 stycznia, 2020

  rozliczenie według zużycia wody do złodziejstwo

  Odpowiedz
 • O
  Ostrovianin

  czwartek, 2 stycznia, 2020

  Nagradzanie osób nie dbających o higienę ? to złodziejstwo, poza tym kobiety zużywają więcej wody niż mężczyźni, dzieci więcej niż seniorzy. Zdecydowanie NIE

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  czwartek, 2 stycznia, 2020

  Brawo Panie Marszałek. Oby tak dalej! Śmieciowa kadencja. Same podwyżki

  Odpowiedz
 • B
  Bryk

  niedziela, 12 stycznia, 2020

  Może zlikwidować Eko Piątkę (Krotoszyn, Kobylin, Sulmierzyce, Zduny i Cieszków) skoro sobie nie radzi. Niech uchwalą :kąpiel tylko w sobotę”. Żolnierze za komuny kąpali się w piątek i jakoś przeżyli. Naprawdę jest to chore Panie Marszałek. A co z kotem, psami, kurami i gołębiami już nie wspomnę o bażantach. A tak w ogóle ile nas kosztuje ta Eko Piątka.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz