Krotoszyn. Zużyjesz więcej wody – zapłacisz więcej za śmieci

7
Fot. Tomasz Wojciechowski
Czy mieszkańców gminy Krotoszyn dotknie kolejna podwyżka opłat za śmieci? Tego dowiedzą się w lutym. Pewne jest jedno - szykują się duże zmiany w opłatach za odpady.

Mieszkańcy gmin należących do Związku “EKO Siódemka”, będą płacić nie od osoby, lecz według ilości zużytej wody. Jak mówi Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna, jest odsetek osób zamieszkałych na terenie związku, która nie wnosi opłat za odpady. Jak się okazuje, wiele osób ucieka z systemu. – Mieszkańcy twierdzą, że członkowie rodzin się wyprowadzili, ale nie wiedzą dokąd albo mówią, że pracują w delegacji. Natomiast my nie mamy żadnej prawnej możliwości zweryfikowania tego – wyjaśniają przedstawiciele Związku Międzygminnego “EKO Siódemka”.

ZOBACZ TEŻ: Krotoszyn. Rada przyjęła najtrudniejszy budżet w historii

Jej członkowie postanowili powiązać podatek śmieciowy z opłatami za wodę. Chodzi o to, aby wyeliminować nieuczciwość. W gminach należących do “EKO Siódemki” (Krotoszyn, Kobylin, Sulmierzyce, Zduny i Cieszków) opłata za śmieci posegregowane wynosi po ostatniej podwyżce 18 zł od osoby miesięcznie.

Opłata obowiązuje od października, a już w lutym kolejna zmiana taryf. W “EKO Siódemce” tłumaczą ją galopującymi cenami wywozu śmieci do Zakładu Zagospodarowywania Odpadów komunalnych w Ostrowie Wlkp. – Cena za każdą tonę zmieszanych odpadów wzrasta i będzie będzie rosnąć – mówi burmistrz Sulmierzyc, Dariusz Dębicki, który jest przewodniczącym Związku Międzygminnego Eko Siódemka.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

 1. 11
  2

  I smieci z Krotoszyna i gminy Krotoszyn są zwozone do Ostrowa współczuję mieszkańcom Ostrowa że są zasypywani śmieciami z całej południowej Wielkopolski i muszą żyć w tym syfie i smrodzie a miasto zarabia na tym ogromne pieniądze i dochodzi do pożarów i skażenia środowiska masakra

  • Przede wszystkim tak wielkie wysypiska powinny być zlokalizowane z dala od osiedli gdzie żyją ludzie .W Ostrowie zrobiono to prawie w centrum miasta zapominając że śmieci czy segregowane czy utylizowane czy nie segregowane zwożone w tak wielkich ilościach będą powodować smród i skażenie środowiska.

  • Były tylko tanie grunty sprawiają ze ludzie się budują na potęgę. One były tanie z tego powodu

 2. Nagradzanie osób nie dbających o higienę ? to złodziejstwo, poza tym kobiety zużywają więcej wody niż mężczyźni, dzieci więcej niż seniorzy. Zdecydowanie NIE

 3. Może zlikwidować Eko Piątkę (Krotoszyn, Kobylin, Sulmierzyce, Zduny i Cieszków) skoro sobie nie radzi. Niech uchwalą :kąpiel tylko w sobotę”. Żolnierze za komuny kąpali się w piątek i jakoś przeżyli. Naprawdę jest to chore Panie Marszałek. A co z kotem, psami, kurami i gołębiami już nie wspomnę o bażantach. A tak w ogóle ile nas kosztuje ta Eko Piątka.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick