Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Już w lutym rozpocznie funkcjonowanie w Krotoszynie filia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej kształcąca pielęgniarki. Gnieźnieńska uczelnia wybrała jako lokalizacje Krotoszyn, a więc kuźnia personelu medycznego wróci do tego miasta po kilkunastu latach nieobecności. Powód jest prosty. – Deficyt pielęgniarek na rynku – nie tylko krotoszyńskim, ale w skali całego kraju – mówi Wanda Kruszczyńska, dyrektor policealnej szkoły pracowników służb społecznych w Krotoszynie. To ona jest pomysłodawczynią przywrócenia do Krotoszyna szkoły pielęgniarek, która funkcjonowała w mieście jeszcze na początku XXI wieku. Pomysłowi przyklasnął starosta krotoszyński, a także władze krotoszyńskiego szpitala. – Każde takie miejsce, gdzie kształci się personel medyczny, jest bardzo cenne – zauważa Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Krotoszynie.
To właśnie w krotoszyńskiej lecznicy będą mieć praktyki zawodowe przyszli pielęgniarze. W krotoszyńskim SP ZOZ jest blisko 200 etatów pielęgniarskich. Cztery z nich piastują mężczyźni.
O otwarciu szkoły pielęgniarek mówiło się już dawno. Pierwotnie studia I stopnia miały zacząć działać już jesienią ubiegłego roku. Ale dziekan gnieźnieńskiej uczelni oczekiwał na rekomendację od ministerstwa szkolnictwa wyższego. W końcu wszelkie procedury prawne zostały załatwione. – 21 lutego oficjalnie rozpocznie się rok akademicki – potwierdza Marzena Wiśniewska, kierownik biura promocji i rozwoju powiatu krotoszyńskiego. Studenci będą mieli zajęcia w budynkach Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1, czyli w popularnej „Ceramie”.
piątek, 24 stycznia, 2020
A w Ostrowie… cisza…
piątek, 24 stycznia, 2020
zmienić prezydentke to też będą
piątek, 24 stycznia, 2020
W Ostrowie zlikwidowali
piątek, 24 stycznia, 2020
Wszystkie miasta prezydenckie w Wielkopolskie mają PWSZ-ty. Kalisz (100.700 mieszkańców), Konin (73.700), Piła (73.400), Gniezno (68.900) i Leszno (64.000). Czym Ostrów z 71.900 mieszkańców jest gorszy od tych miast? Chyba tylko w tym, że nasze władze nie mają żadnej wizji miasta. Zajmują się jakimiś nic nie znaczącymi pierdołami typu: becikowe, baseniki otwarte, przedszkola przy skrzyżowaniach itp. W Kaliszu według danych z Wikipedii są:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu, utworzona w 1999[113]
Wydział Pedagogiczno-Artystyczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (utworzony w 1960 jako Studium Nauczycielskie im. Marii Konopnickiej w Kaliszu)
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Punkt Informacyjno-Rekrutacyjny w Kaliszu
Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi, Wydział Ekonomii w Kaliszu
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Ośrodek Studiów Zamiejscowych w Kaliszu
Politechnika Poznańska, filia w Kaliszu
Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu (wyższa szkoła oficerska)
Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu
A w Ostrowie jedynie Wydział Zamiejscowy SAN-u z Łodzi. Czy wymaga to komentarza?
sobota, 25 stycznia, 2020
Nabór do szkoły napewno będzie – pytanie tylko czy do pracy.
wtorek, 4 lutego, 2020
Za szkolnictwo ponadpodstawowe odpowiedzialny jest Starosta. Przespał taką możliwość w naszym mieście!
Przecież mamy wspaniałą bazę. Szkołę, zaplecze niezbędne dla realizacji praktyk (szpital, POZ-ty).
Szkoda…