Krotoszyn. Szczepienia odbywają się na masową skalę

5
Mija pierwszy tydzień funkcjonowania Pilotażowego Punktu Szczepień Powszechnych w Krotoszynie, który jako pierwszy został utworzony w Wielkopolsce, by szczepić mieszkańców w sposób niemalże masowy. Wydajność punktu przewidywano na nawet 580 osób. Zainteresowanie jest duże i tylko w ciągu pierwszych trzech dni funkcjonowania miejsca, preparat przeciw Covid-19 podano w nim 925 osobom.

Wszystko jest dokładnie zaplanowane. Na wejściu rejestracja, pomiar temperatury i dezynfekcja. Później krótka ankieta o stanie zdrowia. Oczekiwanie w kolejce z zachowaniem odpowiedniej odległości, przyjęcie szczepionki w jednym z pięciu stanowisk, później 15-stominutowy odpoczynek w specjalnej strefie. Wyjście z obiektu odrębnym korytarzem, by nie mijać się z wchodzącymi do hali. Pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych w Krotoszynie zorganizowano z zachowaniem odpowiednich, rygorystycznych zasad. – Weryfikację miejsca i jego ocenę przeprowadzali przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia w oparciu o określone kryteria – mówi Tomasz Niciejewski, zarządca hali przy ulicy Olimpijskiej w Krotoszynie.

Pierwsi chętni do szczepień pojawili się tu w poniedziałek o godzinie 10:00 i do środy do godziny 20:00 zaszczepiono dokładnie 925 osób. Po dwanaście godzin dziennie pracują tu zespoły medyczne z krotoszyńskiego szpitala oraz personel przychodni Kol-Med.

Preparaty firm Astra Zeneca, Pfizer oraz Moderna zamawia i dostarcza Narodowy Fundusz Zdrowia. Do punktu zgłaszają się w pierwszej kolejności mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego, ale też są tu kierowane osoby z ościennych powiatów, jeśli pozwala na to wydolność punktu. Chętnych do przyjęcia szczepionki na razie nie brakuje.

Wojewoda Michał Zieliński zapowiada, że kolejne punkty szczepień powszechnych w Wielkopolsce będą uruchamiane w miarę zapotrzebowania tak, by do lata preparat przyjęli wszyscy chętni Wielkopolanie. Od najbliższego poniedziałku szczepienia kolejne punkty szczepień masowych uruchomione zostaną Wągrowcu, Grodzisku, Kępnie, Gostyniu, Turku, Kościanie, Garzynie oraz Nowych Skalmierzycach. W sumie we wszystkich dziennie szczepionych będzie mogło być blisko 2440 osób.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. No wreszcie przyspkeszuc to szczepienie. Chetnych jest naprawdę dużo. Szybsze szczepienia i może choć trochę normalności wróci bo zwariować można.

  2. do Mm. Szczepienia będą ciągle odnawiane, od końca czerwca maja być paszporty szczepionkowe, na razie przynajmniej w wielkopolsce nic nie otworzyli, oprócz przedszkoli, bo rząd musiałby płacić rodzicom , którzy by siedzieli w domu i sie opiekowali dziećmi. Więc nie wiem gdzie Ty widzisz tą normalność. Szkół i tak nie otworzą. baseny , kina pewnie i tak będą zamknięte, a może tylko dla zaszczepionych jak proponuje p. Dworczyk zdaje się . i Ty to nazywasz normalnością??

    • Do Marek. Masz rację nic się nie zmieni. To mówili. Że już nigdy nie będzie tak jak przed pandemia.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick