Krotoszyn startuje z masowymi szczepieniami. Co z resztą miast w regionie?

4
Fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki
Ostrów Wielkopolski, Pleszew, Ostrzeszów, Kalisz, czy Krotoszyn - to miasta, które otrzymały rekomendację wojewody do utworzenia punktu szczepień powszechnych. Z tych miast tylko to ostatnie na pewno wystartuje 19 kwietnia. Reszta samorządów oczekuje na zielone światło z ministerstwa.

Krotoszyn, jako jedno z miast w Wielkopolsce wystartuje, jako punkt szczepień powszechnych. Będzie on zlokalizowany w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Olimpijskiej. – Pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych w Krotoszynie będzie mógł zaszczepić dziennie 520 osób. Jego obsługą zajmą się zespoły szczepienne ze szpitala powiatowego w Krotoszynie. Rekomendowaną lokalizację punktu przedstawił wojewodzie starosta krotoszyński przy współpracy z burmistrzem Krotoszyna. Z analiz NFZ wynika, że powiat krotoszyński, przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych punktów szczepień, potrzebuje powyżej 25 tygodni na zaszczepienie całej swej populacji mieszkańców. To najniższy ze wskaźników w Wielkopolsce – informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

W poniedziałek do Krotoszyna ma przyjechać wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński, który będzie uczestniczył w konferencji prasowej. Być może podczas niej poznamy następne, oficjalne decyzje odnośnie kolejnych punktów szczepień w regionie.

Podobne punkty powstały w innych miastach regionu i oczekują na uruchomienie:

 • Pleszeww (pierwszy to już działający punkt szczepień w Pleszewskim Centrum Medycznym, drugi – zupełnie nowy, będzie zorganizowany od podstaw w sali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych) 
 • Ostrzeszów (w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia oraz w Grabowie nad Prosną)
 • Kalisz (w obiekcie uczelni przy ul. Nowy Świat)
 • Ostrów Wielkopolski (budynek Areny Ostrów)

Wyżej wymienione miasta są w pełnej gotowości i oczekują zielonego światła, by takowe punkty uruchomić. O planach m.in. ostrowskiego samorządu informowaliśmy na łamach portalu wlkp24.info. Szczepienia w Arenie Ostrów mają mieć zasięg 1200 zaszczepionych osób tygodniowo. Podobną liczbę zadeklarował Pleszew. 500 osób dziennie chce wyszczepiać Kalisz. – Oznacza to, że w ciągu kilkunastu tygodni wszyscy chętni kaliszanie otrzymają szczepionkę. Przy organizacji punktu bardzo ważne jest, by szczepienie przebiegało sprawnie i bezpiecznie – z zachowaniem wszelkich procedur i tak, by jak najlepiej wykorzystać szczepionki, które trafią do Kalisza – podkreśla prezydent Krystian Kinastowski.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

 1. Trzeba się spieszyć z tymi szczepieniami bi UE już negocjuje z firmami farmaceutyczny zakup kolejnych 2mld szczepionek, jak wszystkich się już zaszczepi to wystartuje nowa tura szczepień wiec szczepić się będzie na okrągło cały rok

  • 2
   1

   Tak , oczywiście. Szkoda, że nie mówią o powikłaniach po tych wspaniałych szczepieniach.Na ten temat nic nikt nie pisze tylko mówia jakie te szczeoionki skuteczne .Nauczycieli zaszczepili, miało być lepiej a szkoły zamkniętę. Co za wspaniała perspektywa tych szczepień, wciąż nowe nazwy.

 2. 520 pacjentów dziennie, to są masowe szczepienia?, prosty rachunek przy 10 godzinach pracy, 52 dwóch pacjentów na godzinę. Byłem na szczepieniu, cała procedura trwa niecałe 5 minut, czyli spokojnie wystarczy 6 lekarzy i 6 pielęgniarek, myślę że nawet Krotoszyn ma dużo więcej personelu medycznego.

 3. 2
  1

  Tak , oczywiście. Szkoda, że nie mówią o powikłaniach po tych wspaniałych szczepieniach.Na ten temat nic nikt nie pisze tylko mówia jakie te szczeoionki skuteczne .Nauczycieli zaszczepili, miało być lepiej a szkoły zamkniętę. Co za wspaniała perspektywa tych szczepień, wciąż nowe nazwy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick