DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Krotoszyn startuje z masowymi szczepieniami. Co z resztą miast w regionie?

Krotoszyn, jako jedno z miast w Wielkopolsce wystartuje, jako punkt szczepień powszechnych. Będzie on zlokalizowany w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Olimpijskiej. – Pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych w Krotoszynie będzie mógł zaszczepić dziennie 520 osób. Jego obsługą zajmą się zespoły szczepienne ze szpitala powiatowego w Krotoszynie. Rekomendowaną lokalizację punktu przedstawił wojewodzie starosta krotoszyński przy współpracy z burmistrzem Krotoszyna. Z analiz NFZ wynika, że powiat krotoszyński, przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych punktów szczepień, potrzebuje powyżej 25 tygodni na zaszczepienie całej swej populacji mieszkańców. To najniższy ze wskaźników w Wielkopolsce – informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

W poniedziałek do Krotoszyna ma przyjechać wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński, który będzie uczestniczył w konferencji prasowej. Być może podczas niej poznamy następne, oficjalne decyzje odnośnie kolejnych punktów szczepień w regionie.

Podobne punkty powstały w innych miastach regionu i oczekują na uruchomienie:

  • Pleszeww (pierwszy to już działający punkt szczepień w Pleszewskim Centrum Medycznym, drugi – zupełnie nowy, będzie zorganizowany od podstaw w sali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych) 
  • Ostrzeszów (w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia oraz w Grabowie nad Prosną)
  • Kalisz (w obiekcie uczelni przy ul. Nowy Świat)
  • Ostrów Wielkopolski (budynek Areny Ostrów)

Wyżej wymienione miasta są w pełnej gotowości i oczekują zielonego światła, by takowe punkty uruchomić. O planach m.in. ostrowskiego samorządu informowaliśmy na łamach portalu wlkp24.info. Szczepienia w Arenie Ostrów mają mieć zasięg 1200 zaszczepionych osób tygodniowo. Podobną liczbę zadeklarował Pleszew. 500 osób dziennie chce wyszczepiać Kalisz. – Oznacza to, że w ciągu kilkunastu tygodni wszyscy chętni kaliszanie otrzymają szczepionkę. Przy organizacji punktu bardzo ważne jest, by szczepienie przebiegało sprawnie i bezpiecznie – z zachowaniem wszelkich procedur i tak, by jak najlepiej wykorzystać szczepionki, które trafią do Kalisza – podkreśla prezydent Krystian Kinastowski.

Napisz do autora

Komentarze (4)
  • ZZ
    zyg zag

    piątek, 16 kwietnia, 2021

    Trzeba się spieszyć z tymi szczepieniami bi UE już negocjuje z firmami farmaceutyczny zakup kolejnych 2mld szczepionek, jak wszystkich się już zaszczepi to wystartuje nowa tura szczepień wiec szczepić się będzie na okrągło cały rok

    Odpowiedz
  • P
    Pacjent

    piątek, 16 kwietnia, 2021

    520 pacjentów dziennie, to są masowe szczepienia?, prosty rachunek przy 10 godzinach pracy, 52 dwóch pacjentów na godzinę. Byłem na szczepieniu, cała procedura trwa niecałe 5 minut, czyli spokojnie wystarczy 6 lekarzy i 6 pielęgniarek, myślę że nawet Krotoszyn ma dużo więcej personelu medycznego.

    Odpowiedz
  • R
    Rodzic

    sobota, 17 kwietnia, 2021

    Tak , oczywiście. Szkoda, że nie mówią o powikłaniach po tych wspaniałych szczepieniach.Na ten temat nic nikt nie pisze tylko mówia jakie te szczeoionki skuteczne .Nauczycieli zaszczepili, miało być lepiej a szkoły zamkniętę. Co za wspaniała perspektywa tych szczepień, wciąż nowe nazwy.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz