Krotoszyn. Nowe policyjne auta. Co na to mieszkańcy?

1
Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie bogatsza o nowe pojazdy. Trzy radiowozy otrzymali mundurowi, wzorem wielu innych komend w regionie, które z początkiem roku często mogą liczyć na takie prezenty m.in. od samorządów. W tym przypadku także lokalne władze wsparły zakupy. Jakie wrażenie zrobiły one na mieszkańcach miasta i gminy?

Między innymi ten nowy radiowóz zasilił flotę krotoszyńskiej policji. Nie wygląda jak typowy pojazd policyjny, prawda? Nic dziwnego, to tak zwany radiowóz nieoznakowany.

Zakupy wsparły lokalne samorządy. – Nowe pojazdy są przydatne, będą służyć głównie drogówce. To ten wydział najczęściej pojawia się na drogach, pracuje właściwie non stop – mówi mł. asp. Bartosz Karwik – Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie.

Mieszkańcy nowe radiowozy oznakowane będą mogli podziwiać na ulicach Krotoszyna i nie tylko, ale te – nieoznakowane, bardzo często są dla kierowców niespodzianką. 

Nieoznakowane radiowozy to najskuteczniejsze pojazdy do zatrzymywania kierowców, którzy przekroczą prędkość. Można przed długi czas jechać za piratem drogowym i przyłapać go na tzw. Gorącym uczynku.  O dziwo, wielu kierowców nie ma z tym problemu.

Nowe krotoszyńskie radiowozy zostały oczywiście poświęcone i ruszyły w drogę. Oby służyły w dobrym celu i … oczywiście unikały kolizji.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick