Krotoszyn: Masz nieużywany, ale sprawny rower? Oddaj go do MZK

0

Wśród nich są składaki, górale czy holenderki. Zbiórka ruszyła kilka dni temu. Do siedziby MZK jak na razie trafiło dokładnie 9 sztuk. Są używane, ale po gruntownej naprawie wyjadą na ulice Krotoszyna. Wszystkie mają zostać wykorzystane do stworzenia tzw. systemu „Krotoszyńskiego Roweru Miejskiego”. 

Mimo początkowych zawirowań i nieścisłości co do pomysłodawcy „Krotoszyńskiego Roweru Miejskiego”  projekt powoli jest wdrażany w życie. Mieszkańcy odpowiedzieli na apel władz miasta i zaczęli przynosić używane, niepotrzebne już rowery do siedziby MZK w Krotoszynie. Są w dobrym, a nawet bardzo dobrym stanie mówi – prezes MZK Zbigniew Gałęski, który nadzoruje zbiórkę jednośladów.

Rowery pojawią się w kilku najbardziej uczęszczanych przez mieszkańców miejscach. Punkty wstępnie zostały już wyznaczone. To m.in. krotoszyński rynek, dworzec MZK, Błonie i Urząd Miejski – mówi Michał Kurek z UM w Krotoszynie.

Zbiórka trwa. Rowery można oddawać w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Krotoszynie od poniedziałku do piątku, a także w soboty od 8 do 14. Na ulicach miejski, błękitny rower, bo w barwach Krotoszyna, ma się pojawić 1 maja. 

Więcej na ten temat w dzisiejszych Wydarzeniach w TV Proart 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick