DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Krotoszyn: Dwie Siostry, czyli coś więcej niż wystawa

Dagmara Pijanowska preferuje portrety. Jej modelami są przeważnie osoby z najbliższego otoczenia. Zażyła relacja z modelami znajduje swój wyraz na płótnie. Artystka stara się aby w każdą z postaci tchnąć życie oraz w sposób niebezpośredni ukazać więź, która łączy ją z portretowanym – mówi Beata Ulbrych kierownik Galerii Refektarz.

Prace drugiej z sióstr – Małgorzaty Tworek są próbą zamknięcia natchnienia w miniaturach. Pieczołowicie przenosi na płótno ulice, budynki i przedmioty. Nie ważne czy to droga na uczelnie czy miejsce, które widziała tylko raz – dodaje Beata Ulbrych kierownik Galerii Refektarz.

Krotoszyńska Galeria Refektarz działa już od 20 lat. W grudniu obchodziła swój jubileusz. Z tej okazji zorganizowano wyjątkową ekspozycję. Każdy mógł przynieść z domu swój ulubiony obraz, rysunek czy fotografię i pokazać go wszystkim. W ciągu swojej działalności przez mury placówki przewinęło się kilkuset artystów, w sumie zorganizowano ponad 250 wystaw. Od kilku lat przy Galerii z powodzeniem działa też Galeria SMS czyli Stefa Młodej Sztuki.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz