Krotoszyn. Cztery lata „kulturalnej walki” się opłaciły

0
Cztery lata. Przez taki okres czasu wydarzyć może się bardzo dużo. Można objechać dookoła świat, na można setki razy zmienić kolor włosów czy wagę, można albo się wzbogacić albo stracić majątek życia i to kilkakrotnie... Może się zdarzyć wszystko. A w Krotoszynie przez ten właśnie czas wszyscy przekonali się, że można tworzyć i uczestniczyć w kulturze przez duże K.

Pokazał to pierwszy w czwartej edycji cyklu koncert w sobotni wieczór na krotoszyńskim rynku. „Więc Wiec 2018” rozpoczął się bardzo kobieco i przyciągnął – choć stopniowo – tłumy. Dikanda, Mikromusic i Natalia Przybysz – to trio rozpoczęło „wiecowanie” w Krotoszynie i przetarło szlaki kolejnym artystom. Organizatorzy są w końcu naprawdę zadowoleni ze swojej pracy.

„Więc Wiec” to cykl letnich koncertów w sercu miasta. Jeszcze cztery lata temu w Krotoszynie trwały burzliwe dyskusje na linii Krotoszyński Ośrodek Kultury – władze miasta, czy taka forma rozrywki spodoba się ludziom i jest potrzebna. – Cały czas słyszę głosy oporu i wątpienia, od czterech lat. Ale czasy się zmieniają, podejście ludzi się zmienia… – mówi Wojciech Szuniewicz, pomysłodawca cyklu. [Więcej w załączonym materiale video – przyp.red.]

Pierwsze „wiecowanie” już za nami, ale jeszcze trzy koncerty są zaplanowane na ten rok. Za niespełna dwa tygodnie, 28 lipca zagrają Leski, Dyzmatronik i Kuba Badach z repertuarem z ostatniej płyty „Oldschool”.

Patronem medialnym wydarzenia jest Telewizja Proart, która realizuje transmisje na telebim z koncertów w Krotoszynie. Po każdym wieczorze w poniedziałki na antenie stacji w „Wydarzeniach” będą pojawiać się relacje z koncertów. W naszym materiale filmowym krótkie podsumowanie startu „Więc Wiec 2018” z ust Wojciecha Szuniewicza.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick