Krotofest 2018. Impreza od mieszkańców dla mieszkańców [VIDEO]

0
"Współdziałamy" - to hasło Krotoszyna. I aby nie były to tylko puste słowa, samorząd już od sześciu lat zaprasza na Krotofest, czyli Festiwal Aktywnych Sąsiadów. Ta impreza jest typowym przykładem na realizację hasła miasta, bo tworzona jest przez mieszkańców dla mieszkańców. Co to znaczy?

Krotofest czyli Festiwal Aktywnych Sąsiadów to wydarzenie, na którym oprócz muzyki, śpiewu, zabaw czy atrakcji dla rodzin z dziećmi, każdy z mieszkańców może dowiedzieć się jakie stowarzyszenia, fundacje, instytucje czy firmy działają na terenie miasta i gminy. Wystawiają się one na stoiskach, a zainteresowani mogą podejść, dowiedzieć się o działaniu danej grupy, skorzystać z jej usług, czy nawet dołączyć. Niejednokrotnie na codzień wiele osób nie ma czasu, by zorientować się jak funkcjonuje lokalna społeczność. Krotofest wychodzi temu naprzeciw.

Impreza w Parku Miejskim pełna jest też muzyki i dobrej zabawy. Na dużej scenie prezentują się lokalne szkoły tańca czy grupy taneczne z miejskich i gminnych szkół. Jest wspólna Biesiada z Krotoszyńską Orkiestrą Dętą, były wczoraj także koncerty zespołów: Tacy a nie inni oraz Pan Przecinek i Zespół Depresyjny. Gwiazdą wieczoru była Urszula.

Dłuższa relacja z wydarzenia za kilka dni na antenie Telewizji Proart, która objęła patronat medialny nad Krotofestem.

 

 

 

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick