Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Zapasy krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu nie ulegają zmianie. Wszystkie grupy krwi są na bardzo niskim poziomie. Krew może oddać każda osoba bez żadnych objawów chorobowych i spełnia wszystkie warunki.
Specjaliści alarmują także o bardzo małych zapasach osocza od ozdrowieńców. Jest ono niezwykle potrzebne podczas leczenia innych zakażonych, u których przebieg choroby COVID-19 przyjął groźniejszą odmianę i wymagają oni hospitalizacji. W ciężkim stanie w szpitalu znajduje się dh. Waldemar Florkowski, emerytowany strażak Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie oraz prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Stwierdzono u niego zakażenie koronawirusem i obecnie walczy o powrót do zdrowia. O dobre serce i pomoc proszą m.in. strażacy z powiatu krotoszyńskiego.
https://www.facebook.com/ospkrotoszyn/posts/1647701338741154
Kto może oddać osocze, by pomóc w walce z COVID-19? Każdy, kto został uznany za ozdrowieńca i od momentu ustąpienia objawów minęło 28 dni. Nie ma mniej niż 18 lat i nie więcej niż 60 lat. Musi także spełnić wszystkie pozostałe warunki krwiodawcy. Osocze pobierane jest metodą plazmaferezy. Podczas plazmaferezy pobierana jest krew, którą rozdziela się na osocze i pozostałe składniki, które są przetaczane z powrotem do tej samej żyły. Pobieranie osocza nie boli, jest całkowicie bezpieczne i trwa od 30 do 40 minut. Jednorazowo pobierane jest nie więcej niż 650 ml osocza.
Pobrane osocze jest poddawane procedurze redukcji patogenów, dzielone na dawki wielkości 100-250 ml i zamrażane.
By oddać osocze, należy umówić się na wizytę w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. TU ZNAJDZIESZ NUMERY TELEFONÓW.
piątek, 13 października, 2023
Ja juz Wam dam swoja krew!!!! Nie, nawet 50 lat po mojej smierci!!!!