Kradł paliwo na stacjach benzynowych. Dostał dozór policji i zakaz opuszczania kraju

0
Fot. Pixabay
Dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju zastosował wobec 28-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie. To pokłosie aktów kradzieży, których miał się dopuścić mężczyzna. Został zatrzymany w czwartek 25 lipca przez ostrzeszowską policję.

Jak wyjaśniają funkcjonariusze, miał on przez trzy miesiące kradł paliwo ze stacji benzynowych, a nie płacąc za nie, odjeżdżał w nieznanym kierunku. – Wartość skradzionego mienia została wyceniona na kwotę blisko 850 zł na szkodę kilku stacji benzynowych z terenu powiatu ostrzeszowskiego – wyjaśnia kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

28-latek miał dokonywać kradzieży od maja do lipca 2019 roku. Tankował zazwyczaj za kwotę nieprzekraczającą 300 zł. Mundurowi wyjaśniają, że mężczyzna ukradł w ten sposób paliwo na kwotę ponad 800 zł. – Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie wobec 28-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju – dodaje.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick