KPR Ostrovia już na szczycie. Może być jeszcze lepiej!

6
Piłkarze ręczni KPR Ostrovia po ostatniej wygranej w Świdnicy z ŚKPR 28:19 (16:9) zrównali się już punktami w tabeli z dotychczasowym liderem Olimpią Medex Piekary Śląskie, z którą zagrają już w najbliższą sobotę we własnej hali. To mecz rundy, którą szczypiorniści Ostrovii mogą zakończyć na pozycji lidera.

W tej sytuacji bardzo ciasno zrobiło się na szczycie tabeli grupy B 1. ligi. Trzy drużyny mają taki sam dorobek punktowy. Olimpia, Ostrovia oraz MKS Astromal Leszno. Wcześniej to drużyna z Piekar Śląskich była samotnym liderem, jednak ostatnie przegrane w Poznaniu i Wrocławiu sprawiły, że goniące Ostrovia z MKS-em już doszły ekipę Olimpii.

Ostrovia wygrywając w Świdnicy odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu i jest zdecydowanie na fali wznoszącej, co dobrze wróży przed sobotnim spotkaniem z zespołem z Piekar Śląskich. Najlepszym strzelcem biało-czerwonych w Świdnicy była Adrian Wojkowski. Obrotowy Ostrovii rzucił 13 bramek.

Równie istotnym faktem przed meczem z Olimpią Piekary Śląskie jest sytuacja kadrowa Ostrovii. W Świdnicy trener Kazimierz Kotliński wciąż oszczędzał Patryka Marciniaka. W sobotę na boisko nie wyszli także Mateusz Wojciechowski czy Mateusz Foterek. Wciąż nie gra Patryk Staniek. Wiele jednak wskazuje, że na mecz z Olimpią powinien być gotowy już Marciniak – najlepszy strzelec pierwszej ligi. Urazy Wojciechowskiego i Foterka także nie są na tyle groźne, żeby wymagały dłuższej przerwy.

Sobotni mecz KPR Ostrovia – Olimpia Medex Piekary Śląskie już w sobotę 8 grudnia o godz. 17:00. Transmisja z tego meczu na szczycie grupy B I ligi oczywiście w Telewizji Proart oraz w serwisie WLKP24.info oraz na naszym kanale na youtube.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. OSTROVIA byle tak dalej . BRAWOOOO!!! . Szkoda że nic nie napisaliście o Old Ostrovi że był turniej i nasi chłopcy zajęli drugie miejsce brawo oldboje .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick