Koźmiński basen z szatnią „na medal”

0
Zewnętrzny kompleks basenowy w Koźminie Wielkopolskim przeszedł w ostatnim czasie modernizację. Remont pomieszczeń sanitarnych zakończył się w czerwcu, a część środków pochodzi z programu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego „Szatnia na medal”. Obiekt przy ulicy Pleszewskiej czynny jest codziennie, a sezon zakończy się 31 sierpnia.

Do dyspozycji odwiedzających basen w Koźminie jest duża niecka basenowa, a także mały brodzik przeznaczony dla najmłodszych dzieci. W ostatnich latach kompleks wzbogacił się o nowy parking, boisko wielofunkcyjne, siłownię zewnętrzną i plac zabaw. – W tym roku wyremontowaliśmy szatnie. Skorzystaliśmy z dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Szatnia na medal” – mówi Sławomir Gruchała, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie Wielkopolskim.

Modernizacja pomieszczeń sanitarnych kosztowała około 250 tys. zł. Dofinansowanie szatni wynosiło 100 tys. zł, a pozostałe środki pochodzą z budżetu miasta i gminy Koźmin Wielkopolski. –  Był to bardzo potrzebny remont. Stare pomieszczenia pamiętały czasy PRL-u. Klienci doceniają i zauważają tą zmianę – tłumaczy Lidia Ostojska, pracownik Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie Wielkopolskim.

Sezon na basenie przy ulicy Pleszewskiej rozpoczął się wraz z początkiem wakacji, a zakończy się 31 sierpnia. Zostało więc jeszcze trochę czasu, by skorzystać z wodnych atrakcji.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick