Koźmińska przeprowadzka. Pomogli rodzice

0
Rozpoczęty właśnie nowy rok szkolny przywitał zmianami uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej Nr 3 w Koźminie Wielkopolskim. Starsi uczniowie - od klasy czwartej do ósmej - rozpoczęli naukę w nowym obiekcie gimnazjalnym przy ul. Kopernika. Młodsi pozostaną w budynku przy ulicy Klasztornej. W czasie wakacji, budynek gimnazjalny przy ul. Kopernika był remontowany i przygotowywany na przyjęcie uczniów koźmińskiej Trójki. Taka decyzja władz miasta była spowodowana reformą oświaty.

Pod koniec sierpnia dyrekcja Trójki zorganizowała przeprowadzkę szkoły do nowej siedziby. W akcję włączyli się rodzice, którzy poprzez internet dowiedzieli się o akcji. W ciągu dwóch dni ze szkoły wywieziono meble, ławki, krzesła oraz pomoce dydaktyczne.

Przeprowadzka była konieczna w związku z wdrażaną reformą oświaty. – Chodziło to, aby polepszyć komfort pracy nauczycieli a przede wszystkim uczącej się młodzieży i dzieci – mówi Arleta Szkudlarek, dyrektor SP 3 w Koźminie Wielkopolskim.

Od września uczniowie szkoły podstawowej zajmą pierwsze i drugie piętro gimnazjum. W sumie naukę rozpocznie tu 12 oddziałów szkoły podstawowej. Na parterze będą się uczyć uczniowie ostatniej klasy gimnazjum. Plany są takie, aby budynek szkolny przy ulicy Klasztornej w całości przekształcić w przedszkole.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick