Koźmin Wlkp. Okradły starszego mężczyznę

0
Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych mogły ukraść dwie kobiety z mieszkania starszego mężczyzny. Do zdarzenia doszło na jednym z osiedli w Koźminie Wielkopolskim.

W mieszkaniu mężczyzny początkowo pojawiła się jedna kobieta. Twierdziła, że posiada ona paczkę zaadresowaną do sąsiada i prosi o pokwitowanie odbioru. W czasie gdy mężczyzna był zajęty podpisywaniem dokumentów, druga ze złodziejek pojawiła się w mieszkaniu i wykorzystując nieuwagę lokatora, weszła do drugiego pokoju i ukradła gotówkę – Kobiety oddaliły się w nieznanym kierunku. Policja ustala okoliczności zdarzenia oraz dane personalne złodziejek – poinformował asp. Piotr Szczepaniak z krotoszyńskiej komendy.

Policja w Krotoszynie planuje zorganizować spotkanie z mieszkańcami tego osiedla, aby uczulić wszystkich na próby kradzieży nie tylko „na wnuczka” czy „policjanta” ale także na inne sposoby. Na takie sytuacje są narażone głównie osoby starsze, które są o wiele bardziej ufne niż młodzi ludzie – Chcemy przestrzec przed wpuszczaniem do domu obcych ludzi. W przypadku oszustwa „na paczkę” mamy dowód na to, że chwila nieuwagi wystarczy i możemy stracić swoje wszystkie oszczędności – dodaje Piotr Szczepaniak.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick