DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Koźmin Wlkp.: Napad na sklep z nożem w ręku

Do jednego ze sklepów w Koźminie Wielkopolskim wszedł mężczyzna. Grożąc nożem ekspedientce sklepu zażądał pieniędzy. Kobieta poddała się żądaniom napastnika i wydała pieniądze oraz paczkę papierosów. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce skierowano patrole policyjne. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Zaangażowano policjantów pionu kryminalnego oraz technika kryminalistyki, aby zabezpieczyć materiał dowodowy i jak najszybciej ustalić sprawcę napadu. Funkcjonariusze pełniący służbę na terenie miasta, natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Poszkodowana kobieta podała szczegółowy rysopis zamaskowanego napastnika – mówi mł. asp. Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy KPP w Krotoszynie.

Następnego dnia policjanci zostali wezwani na interwencję domową. W mieszkaniu zauważyli elementy odzieży, które odpowiadały tym podanym przez napadniętą ekspedientkę sklepu. – Rozpoczęli szczegółowo rozpytywać jedną z osób przebywających w miejscu interwencji. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami 20-latek przyznał się do napadu na sklep. Wskazał również miejsce, gdzie ukrył niebezpieczne narzędzie, którym groził kobiecie. Odzyskano część skradzionych pieniędzy w kwocie 940 zł.  Mężczyzna został natychmiast zatrzymany – dodaje rzecznik.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krotoszynie wobec zatrzymanego mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Krotoszyn, fot. policja.pl

Maciej Parysek

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz