Kowalenko zawodnikiem BM Slam Stal

0
Witalij Kowalenko został nowym zawodnikiem BM Slam Stal. To 34-letni silny skrzydłowy, który mierzy 204 centymetry. Do ostrowskiej drużyny trafia z MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Witalij Kowalenko pochodzi z Ukrainy, ale przygodę z koszykówką rozpoczynał w Zniczu Jarosław. Stąd też przez wiele lat, mimo braku polskiego paszportu, występował w lidze polskiej na zasadach zawodnika miejscowego. Od kwietnia 2017 roku Kowalenko posiada jednak już polski paszport.

To 34-letni zawodnik, który głównie występuje na pozycji silnego skrzydłowego. Może też zagrać na pozycji centra. Witalij Kowalenko dwa ostatnie sezony spędził w MKS-ie Dąbrowa Górnicza. W poprzednich rozgrywkach w 33 meczach spędzał na parkiecie średnio 22 minuty. W tym czasie zdobywał niemal osiem punktów, notując jednocześnie ponad cztery zbiórki. Kowalenko w lidze polskiej grał też w Wilkach Morskich Szczecin i wrocławskim Śląsku. Na swoim koncie ma tez kilka sezonów w ukraińskiej ekstraklasie, gdzie zdobywał tytuł mistrzowski. – Witalij jest zawodnikiem doświadczonym, który od wielu już sezonów gra na dobrym poziomie. Jego styl gry pasuje do zespołu, który teraz budujemy. – Ma wiele atutów, które będziemy chcieli wykorzystać w naszym zespole. Jestem przekonany, że jego zatrudnienie jest dobrym ruchem – charakteryzuje nowego podopiecznego trener Wojciech Kamiński.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick