Kowalenko – najlepszy rezerwowy ligi?

0
- Na tym etapie mojej kariery najważniejszy jest zespół, któremu podporządkowuję wszystko - mówi Witalij Kowalenko, doświadczony skrzydłowy BM Slam Stal. 34-letni zawodnik na ten moment pretenduje do miana najlepszego rezerwowego polskiej ligi.

Witalij Kowalenko to zawodnik, który w zespole BM Slam Stali odgrywa bardzo ważną rolę. Jest graczem drugiego planu, który świetnie wywiązuje się z tej roli. Niemal w każdym meczu jego pojawienie się na parkiecie daje drużynie ,,Stalówki” potężną dawkę energii.

W obecnym sezonie w dotychczasowych 9 meczach Witalij Kowalenko spędzał w grze na poziomie 14 minut. Jego osiągnięcia to 7 zdobywanych punktów i ponad 2 zbiórki. Doświadczony 34-letni skrzydłowy dysponuje świetnym rzutem z dystansu. Jego osiągnięcia w tym elemencie to 57%.

No właśnie. Do tej pory Witalij Kowalenko swoje największe klubowe sukcesy notował na Ukrainie. W lidze polskiej nie ma jeszcze żadnego osiągnięcia. BM Slam Stal to dla niego piąty klub w naszym kraju. Zaczynał w Zniczu Jarosław. Później grał w Wilkach Morskich Szczecin, Śląsku Wrocław oraz MKS-ie Dąbrowa Górnicza. Teraz liczy na sukces w żółto-niebieskich barwach ,,Stalówki”.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick