DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Koszulki Grosickiego, Gytkjaera i bilet na mecz Ligi Mistrzów mogą być Twoje!

Fani piłki nożnej mogą zdobyć bardzo cenne przedmioty. Mowa o koszulce reprezentacyjnej Kamila Grosickiego oraz o trykocie meczowym Christiana Gytkjaera z Lecha Poznań. Ale to nie wszystko. Nie lada gratką jest też voucher na mecz Ligi Mistrzów, w którym zagra Manchester City – jedna z najlepszych drużyn ostatnich lat w Europie, w której grają największe gwiazdy światowego futbolu.

To wszystko może być Twoje, jeśli zdecyduje się wziąć udział w licytacji, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie Karoliny Olejniczak. To 14-letnia dziewczyna, która 2 marca 2017 roku usłyszała wyrok – medulloblastoma (nowotwór móżdżku). Jej świat zawalił się w jednej chwili. Uśmiech nie schodzi jednak z jej twarzy i dzielnie stawia czoła chorobie każdego dnia.

Przyłącz się do licytacji i pomóż Karolinie!

Karolina Olejniczak jest 14-letnią radosną dziewczyną. Do 2 marca 2017 roku prowadziła zwyczajne życie: szkoła, szkoła muzyczna, pływanie, jazda konna, siatkówka, wcześniej capoeira. Uwielbiała spotkania ze znajomymi, wspólne wycieczki rowerowe, jazdę na rolkach. Niestety, 2 marca 2017 roku cały jej świat się zawalił. Diagnoza – medulloblastoma (nowotwór móżdżku). W tym samym dniu operacja w Łodzi w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki”. Po kilku dniach następny zabieg – wszczepienie drenażu zewnętrznego, a później wszczepienie zastawki komorowo-otrzewnowej.

Po operacji Karolina cierpi na niedowład połowiczny lewostronny. Oczopląs poziomy oraz dwojenie obrazu (powikłania pooperacyjne). Po trzech tygodniach neurochirurgicznej walki Karolinę przewieziono do Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Tam przeszła kilka cykli chemii, po których walczyła z powikłaniami. Obecnie poddawana jest chemioterapii podtrzymującej, której również towarzyszą różnego rodzaju powikłania m.in. leukopenia, małopłytkowość, niedokrwistość). Najważniejsze jest jednak to, że rezonans magnetyczny nie wykazał żadnych zmian patologicznych oraz cech odrostu guza. Przed Karoliną jeszcze leczenie onkologiczne oraz rehabilitacja.

Walcząc z chorobą i powikłaniami z nią związanymi, znakomicie poradziła sobie z nauką i zakończyła rok szkolny uzyskując wysoką średnią oraz stypendium im. św. Jana Pawła II na drugie półrocze roku szkolnego 2017/2018. – Z Państwa pomocą szybko odzyska sprawność i niewątpliwie stanie się silniejszym człowiekiem – gorąco wierzą rodzice Karoliny.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz