Kosztowny sprzęt przyjedzie do CKP w Ostrowie

4
Dziś w powstającym właśnie ostrowskim Centrum Kształcenia Praktycznego podpisano umowę na dostawę specjalistycznego wyposażenia. Zakup sprzętu to druga część projektu realizowanego w ramach finansowanej z funduszy unijnych rozbudowy tej placówki. To największa inwestycja oświatowa realizowana przez Powiat Ostrowski od kilkudziesięciu lat.

We wtorek nastąpił finał, czyli podpisanie umowy ze zwycięzcą przetargu na dostarczenie nowoczesnego sprzętu, w skład którego wchodzą między innymi obrabiarki sterowane numerycznie, a także obrabiarki konwencjonalne, czyli tokarki i frezarki.

Uczniowie Zespołu Szkół Transportowo Elektrycznych, Technicznych i Budowlano Energetycznych podczas zajęć w Centrum Kształcenia Praktycznego będą pracować na maszynach, z którymi spotkają się na początku swej kariery zawodowej.

W najnowocześniejszy sprzęt zostanie wyposażonych dziesięć pracowni, które będą dostosowane do wymogów poszczególnych ostrowskich szkół. Nowością będzie m.in. pracownia motocyklowa, przygotowująca do zawodu mechanika motocyklowego.

Zwycięzca postępowania konkursowego ma kilka miesięcy na zrealizowanie projektu. Zgodnie z umową pierwsze maszyny mają zostać dostarczone  z końcem sierpnia 2018 roku, tak żeby Centrum Kształcenia Praktycznego ruszyło ze swoją działalnością od pierwszego dnia nowego roku szkolnego.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Różne głupie pomysły widziałem,czyli praca przy przydrożnych rowach w kakakaskach.praca w budynkach jednokondygnacyjnych w kakakaskach i wiele innych ale podpisywanie umów w kakakaskach to dla mnie za wiele!

    • Może podpisywali na terenie budowy, a na placu budowy kask musisz nosić (choćby nie wiem jak dziwnie to wyglądało) bo nigdy nie wiadomo czy komuś wyżej nie wypadną kombinerki. Nie takie wypadki już się zdarzały. Oczywiście, mogli zorganizować to gdzie indziej ale nie byłoby to tak nośne medialnie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick