Koszary na Młyńskiej rekonstruowane po pożarze

0
14 lipca ubiegłego roku krotoszyńskie koszary przy ulicy Młyńskiej stanęły w ogniu. Spłonął dach zabytkowego budynku i najwyższe piętro obiektu, a czego nie zniszczył ogień, zalała woda, pomieszczenia okazały się więc nie do użytku. Jak po roku wygląda sytuacja?

Przed pożarem w budynku koszar przy Młyńskiej mieściło się kilka instytucji: szkoła muzyczna i ognisko muzyczne, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Związek Harcerstwa Polskiego i Warsztat Terapii Zajęciowej. Po tym, jak obiekt spłonął, krotoszyński samorząd musiał szybko poradzić sobie ze znalezieniem lokali zastępczych dla wszystkich lokatorów. Udało się na tyle, że po remoncie na Młyńską wróci tylko WTZ. Do użytku podopiecznych będzie nie tylko cały dół obiektu, ale też część pomieszczeń na piętrze. Ale na przeprowadzkę trzeba będzie poczekać, bo pracy jest jeszcze dużo. Póki co zakończył się pierwszy etap prac związanych z dachem.

Po remoncie krotoszyński WTZ zajmie cały parter i część piętra, na które będzie można dostać się windą. Resztę pomieszczeń na pierwszym i drugim pietrze koszar przy Młyńskiej Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej planuje przeznaczyć na biura i inne lokalne użytkowe.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick