Kosmiczny występ młodzików KS Stal LA. Rekord Polski sztafety 4×100 metrów!

1
W Słupsku podczas mistrzostw Polski U16 żeńska sztafeta 4x100m wywalczyła złoty medal z wynikiem 48.51, bijąc tym samym 46-letni rekord Polski! Olga Szlachta, Oliwia Klar, Dagmara Adamcio i Inga Kanicka zapisały się tym samym złotymi zgłoskami w historii polskiej lekkoatletyki. Olga Szlachta oprócz medalu w sztafecie wygrała także konkurs skoku w dal i wieloskoku, wracając do Ostrowa Wielkopolskiego z trzema złotymi medalami.

Na pierwszej zmianie pobiegła Olga Szlachta, która oddawała pałeczkę Oliwii Klar z bezpieczną przewagą. Kolejne zawodniczki, czyli Dagmara Adamcio oraz Inga Kanicka powiększały przewagę, razem wykręcając doskonały wynik 48,51. To wynik lepszy o 0,06 sekundy od rekordu Polski z 1974 roku AZS-u Poznań.

Prawdziwą dominatorką mistrzostw Polski w Słupsku okazała się Olga Szlachta, która bieg w sztafecie połączyła z udziałem w konkursie w skoku w dal oraz wieloskoku. Obie konkurencje wygrała, zdobywając dwa kolejne złote medale.

Złoto w skoku wzwyż z wynikiem 1,68m zdobyła Emilia Twardowska, brąz w skoku w dal wywalczyła także Julia Podruczna. Na najniższym stopniu podium stanęła także w biegu na 100 metrów Inga Kanicka.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Gratulacje dla potencjalnych gwiazd Polskiej LA. Życzymy kolejnych sukcesów.
    Jestśmy dumni z takich znakomitych osięgnięć naszych talentów !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick