Korzeniewski: „To są twarde dane”, Nycek: „Dlaczego to robicie?” – walka na argumenty młodych radnych

61
Ostrowska sesja Rady Miejskiej to czas nie tylko na poddawanie uchwał pod głosowanie, ale także czas, by pokazać swoje racje zwłaszcza radnym opozycyjnym. Dawid Korzeniewski podczas ostatniego spotkania radnych zaprezentował obszerny materiał, w którym udowadnia, że obecny rząd dokłada nie tylko do programów społecznych, ale także do kasy samorządów. Całkiem odmienne zdanie miał radny Nycek.

Dawid Korzeniewski w swoim wystąpieniu podczas XIX Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego zaprezentował obszerne dane pokazujące, ile dokładnie pieniędzy wpłynęło do Wielkopolski z tytułu programów rządowych. – Do Wielkopolski ze środków rządowych spłynęło ponad trzy miliardy złotych. Dlatego, jeśli Ostrów Wielkopolski mówi, że rząd jest zły, że nie przekazuje środków to to jest -delikatnie mówiąc-mijanie się z prawdą – mówił Korzeniewski.

Zdaniem Korzeniewskiego obecny rząd dołożył pieniądze do kasy samorządów z tytułu podatku PIT. Dodatkowe pieniądze popłynęły także do zwykłych mieszkańców w ramach programów: 500+, Senior+, 300+, Maluch +.

Zaraz po wystąpieniu radnego Korzeniewskiego, głos zabrał radny Mateusz Nycek z klubu Przyjazne Miasto. – Przyznam szczerze, że jestem zdruzgotany, oburzony, zadziwiony wystąpieniem Pana radnego Dawida Korzeniewskiego. Zastanawiam się, dlaczego Państwo to robicie? Jak długo i na ile sposobów można zaklinać oczywistą, praktyczną i matematyczną rzeczywistość, pokazując tylko jedną stronę medalu – mówił Nycek.

Zdaniem Nycka, radni Prawa i Sprawiedliwości mylą partyjną politykę z funkcjonowaniem miasta.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

61 KOMENTARZE

 1. Miejska szalupa nabiera wody,radny Nycek zapewne za to obciąży obecny rząd.Więcej myślenia o mieście, nie zaś kopiowanie podsyłanych gotowców.

 2. Panie Nycek, proszę się nie frustrować i zapoznać z dokumentami. Zakłamuje pan rzeczywistość. A może wyjaśni szanowny radny sprawę nagród? Ludzie tego oczekują.

 3. Radny z PIS obnażył całą hipokryzję przyjaznego miasta jak to, samorządy mają ciężko, A wczoraj zobaczyliśmy na liczbach że propaganda władz miejskich legła w gruzach. Niech przyjazne miasto nie uprawia polityki, tylko niech się zajmuje problemami mieszkańców.

 4. Przydałoby się całość wypowiedzi video, jak w innych newsach, wtedy widać jak radny Nycek zmiażdzył argumentami tego PiSowca…

 5. Towarzysze z PiS już trolluja. Wstyd! Patrzycie na to jak sami rozwalacie ten kraj i jeszcze macie czelność coś mówić o prawdzie? Wstyd!

 6. Panie Korzeniewski, kończ pan z propagandą… Rząd nic nie daje, bo rząd nie ma żadnych swoich pieniędzy (M.Tchatcher)!!
  Jeśli coś daje to najpierw zabiera nam!

 7. Panie Dawidzie Korzeniowski… tu jest Ostrów a nie PiS!!!
  Dwa razy pana pryncypał (Ł.M) przegrał wybory, więcej takich przemówień to przegra trzecie, czwarte, piątek itd.

 8. Pan Mikołajczyk mówił jak to wojewoda będzie współpracował z samorządami, a jego asystent prostacko atakuje samorząd rodzinnego miasta…
  Czy leci z wami pilot ?!

  • Raczej samorząd ostrowski poszedł na wojnę z rządem. Inne samorządy jakoś bardzo dobrze umieją współpracować. Cóż jaki włodarz takie miasto.

  • Chyba ogladalismy dwie różne sesje. PO i radni Klimek byli inicjatorami dwóch apeli anty rzadowych chcąc sobie uderzyć w rząd i jednocześnie sprowokował debatę polityczną zamiast debatować o mieście. Klub PIS sie bronił, a teraz są winni, że się bronili dobre. Ostrów stanął na głowie już.

 9. Obejrzałem wczoraj sesję. Nie po raz pierwszy zresztą. Radny Nycek po raz kolejny zaprezentował się solidnie i rzetelnie. Właśnie takich osób nam trzeba w radzie.

 10. Nie przemawia do mnie prezentacja, jaka ta partia jest świetna i ile daje, ale nie pokazuje, jak utrudnia też codzienne życie zwykłym mieszkańcom. Państwo nie daje nic, bo Państwo nie ma. To są nasze pieniądze.

  • To głosuj sobie na PO ciekawe co miał zwykły obywatel za platwusów. Wiek emerytalny podniesiony do 67 lat ale widzę że niektórym by sie to przydało bo zapomnieli jak PO ludzi traktował.

 11. Celna uwaga Pana Radnego Nycka. Cóż, Pan Radny Korzeniewski myli najwidoczniej pojęcie polityki rządowej z polityką samorządową. Nie tędy droga Panie Radny.

 12. Radny Korzeniewski przemawia głosem swojego „guru”. Masakra. Niech powie co on zrobił dla mieszkańców Ostrowa, przecież mają władzę.

  • Poczekamy i zobaczymy co będzie jak miasto za chwilę podniesie opłatę śmieciowa po raz kolejny. Ciekawe co zwolennicy pana Nycka będą pisać w komentarzach. Myślę że będą same komentarze wychwalające.

  • Pan radny powiedzial i przedstawił jasno i dobitnie prawdziwe dane. Było widać wściekły atak przyjaznego miasta i PO razem tak ich prawda bolała, że nie mogli po rządzie sobie spokojnie jeździć. Brawo Panie radny, brawo PIS nie przejmujcie się tym hejtem ludzie są z wami a, to się liczy. Brońcie interesów mieszkańców a ludzie to docenia.

 13. Ten Korzeniewski z PiS-u odleciał… Co ma program karetka + do budżetu miasta Ostrowa? Nic.
  Co ma zakup niemieckich samolotów do budżetu miasta ?!
  Panowie ziemia!!!

  • Jakoś nie widzę żeby PiS dzielił ludzi na lepszych i gorszych. raczej władze miejskie dzielą ludzi z tym stwierdzeniem bym się zgodził.

 14. Korzeniewski znowu w kółko nie na temat… cały czas o Pisie… pora otworzyć oczy!!
  Nie we wszystkim się zgadzam z radnym Nyckiem, ale przynajmniej mówi o mieście i pokazuje obiektywne dane

 15. Radni z Przyjaznego Miasta na czele z Mateuszem Nyckiem podczas ostatniej sesji udowodnili, że potrafią dla dobra miasta współpracować z opozycją. Podpisali się pod apelem zaproponowanym przez Koalicję Obywatelską. Tego samego nie można powiedzieć o radnych PiS. Dla nich miasto to sprawa drugorzędna. Liczy się to co powie ich guru z kotem na kolanach.

  • Zgadza się dla dobra miasta, obecne władze Ostrowa razem z radnym Nyckiem który, podniósł swoją rękę w głosowaniu nasze kochane miasto zadłużyli na 20 mln zł biorąc kredyt, dla dobra miasta podniosą opłatę za śmieci, dla dobra miasta chcą zgode na podniesienie o 5 m wysypiska. Oczywiście wszystko dla dobra miasta. po komentarzach widać, że mieszkańcom się tzw.”dobro miasta” podoba i to jest najważniejsze.

 16. Panie Nycek. Nie wiem skąd Pan jest, tzn. z jakiego okręgu, ale w następnych wyborach ma pan moj głos. Konkretnie, rzeczowo i na temat. Takich ludzi nam potrzeba w Ostrowie. A radny PiS p. Korze….wski słabiutko. Ledwo umie się wysłowić. Może to trema. Hahahahah

 17. Pis ewidentnie osłabia samorządy bo chce państwa scentralizowanego. Dlatego nie pasują im niezależne i samodzielne samorządy. Dlatego dokładają samorządom obowiązków, a odbierają kasę. Dobrze, że ktoś jeszcze konsekwentnie zwraca na to uwagę – tak trzymać Panie Nycek

 18. Na miejscu prezesa Kaczyńskiego dla Ludzi nic bym nie robił. PIS wsparł rodziny, emerytów, młodych, dzieci obniżył wiek emerytalny a ludzie tego nie doceniają, Przykre to wszystko. Platforma Obywatelska przykręcala śrubę ludziom np. Wiek emerytalny podnieśli, podatki podnośniki w tym VAT z 22 do 23 % afera goniła aferę, u sowy dile załatwili, bezrobocie galopowało, sprzedawali majątek narodowy a ludzie ich wychwalaja, za czasów PO robiliśmy za 5 zł za godzinę pamiętam to jak dziś płacą minimalną stałą w miejscu . Dziwne to wszystko jak ludzie mają krótką pamięć.

 19. Bardzo dobre merytoryczne wystąpienie i głos samorządowca Mateusza Nycka. Wyliczenia ministerstwa które prezentował Pan Dawid Korzeniewski to próba zaklinania rzeczywistości.

 20. Brawo! Radny Nycek to przyszłość ostrowskiego samorządu. Wiedza i coraz większe doświadczenie procentują. Twn człowiek ma potencjał!

 21. Panie Korzeniewski. Trochę więcej pokory, rozumu, krytycyzmu i realizmu. Prawdy pan nie zakrzyczy. Realia są inne niż pan mówi. Proszę nie głosić pisowskiego przekazu dnia bo źle pan na tym wyjdzie. Kariera jeszcze się nie zaczęła a już się skończy.

 22. Szanowni Panowie Radni tu jest Ostrów, a nie dyrdymaly o rządzie. Tu macie działać, po to zostaliscie wybrani. Panie Nycek po raz kolejny, zajmij się Pan sprawami ważnymi dla Obywateli tego miasta. Ulica Grabowska ruch jak w Rzymie, prędkości osiągane przez auta niekiedy jak Kubica w F1, policz Pan ile tirów codziennie tędy przejeżdza, jakie jest zagrożonie dla pieszych i dzieci. Tym się macie Panowie zajmować. Problemami mieszkańców. A przypominam że jeszcze niedawno Pan Radny Mateusz działał dla Kalisza…

 23. Dlaczego Korzeniewski i ten jego niby dobry PiS zapomniał o nauczycielach przedszkoli???
  Tylko Miasto im pomogło, Radni i Prezydent!!

 24. Proponuję moim przedstawicielom w radzie z PIS, aby zrobili eksperyment i głosowali za wszystkim co proponuje prezydent miasta. Jak stanie projekt uchwały o zadłużenie miasta na kolejne miliony głosujcie Państwo za, jak prezydent będzie chciał podnieść kolejny raz stawkę za wywóz śmieci głosujcie za, jak padnie propozycja nałożenia wyższych podatków na mieszkańców też głosujcie za. Widać skoro ostrowianom taka polityka w wykonaniu pana Nycka i kolegów z klubu ludziom sie podoba to trzeba ponad podziałami poprzeć takie rozwiązania z myślą o dobru miasta. Zapewne wtedy będziecie chwaleni że działanie razem z prezydentem.

 25. Rządzący miastem stosują zasadę obrony przez atak, to ogromne zadłużenie miasta kryją atakiem na rząd.A może dowiemy się o ile milionów jeszcze w tym roku będziecie aplikować.To nie Korzeniewski uprawia politykę,ale odkrywa kłamstwa i przeinaczenia.Gdyby nie solidny wzrost gospodarczy w kraju to mielibyście z Pit, Cit figę.

 26. Widać hejterzy pana radnego Nycka się uaktywnili. problem w tym, że gdy radny Korzeniewski przedstawił konkretne dane, opan radny Nycek powiedział tylko Cyt.”Dlaczego to robicie”. ha ha ha. Apel ściągnięty z internetu przez przyjazne miasto i wrzucony na sesje po to, aby awanturę polityczną wywołać. Przyjazne miasto wywołuje same awantury, podnosi opłaty lokalne, ma problem ze smrodem z wysypiska, zadłuża na kolejne kadencje nasze miasto a wszystko stara się zakryć propagandą w stylu że to wina PiS. Dobrze że PiS pokazał jakie są fakty i tą propagandę Nycka obalił. Jako mieszkaniec oczekuje że na każdą taką propagandę ze strony przyjaznego miasta radni PiS będa ostro reagować. Trzymajcie sie mieszkańcy sa z wami.

 27. Jako mieszkaniec proponuje aby radni zajęli sie problemami miasta i zmusili prezydenta do rozmowy na nie wygodne tematy wysypiska. To jest skandal co się dzieje w naszym mieście. Radny Dawid Korzeniewski słusznie zauważył, że sesja nie jest forum do uprawiania polityki, a jest miejscem do rozwiązywania realnych problemów ludzi. nasze władze milczą na temat zgody na podniesienie stanu wysypiska. Żądamy jako mieszkańcy spotkania z panią prezydent i wszystkimi radnymi. prosimy o okrągły stół w sprawie problemu wysypiska.

 28. Drodzy komentatorzy proponuję wejść na eseje Ostrów Wielkopolski i sprawdzić jacy radni z jakich klubów wywołują tematy polityczne. Najpierw PO wyskoczyło aby nazwać sale seryjną nazwiskiem Pana Adamowicza, potem wystosował do rządu Polskiego apel ws. Klimatu. Kolejny apel Przyjazne miasto ws. Finansowania samorządu skopiowalo z Internetu tylko po to żeby uderzyć politycznie w rząd i wywołać awanturę na sesji. PO i Przyjazne Miasto to sa główni prowodyrzy awantury politycznej na sesji tych dwóch klubów nie interesują realne problemy Ostrowian tylko robienie polityki, A z wysypiska śmierdzi tak jak śmierdziało, mieszkańcy grzęzną w błocie bo nie ma chodników, miasto zadłużone dodatkowo na 20 milionów, podatki w górę miasto podnosi, następne 2 firmy zamykają się w Ostrowie, pani prezydent rozdaje hojnie premier urzędnikom jak donoszą media. Niech Pani prezydent ze swoimi radnymi zejdą na ziemie i zajmą się Ostrowem a nie wielką polityką. Panie Nycek jako samorzadowiec proszę sie tymi sprawami ważnymi dla mieszkańców zająć a nie bujać w obłokach i bzdury opowiadać.
  http://ostrowmiasto.esesja.pl/posiedzenie/ea3a7857-501b-4

  • Zdegustowany Dawidzie.A może zaczniesz od nauki języka polskiego? Do co powyżej napisałeś pokazuje, ze jesteś na bakier z podstawami ojczystego języka. Do nauki, a potem do polityki.

 29. Do poirytowanego! gdyby Pis dbał o emerytów to dołożył by w ubiegłym roku i tym do emerytury np.70 zł i to byłoby nie do ruszenia i teraz w związku z coraz większą inflacją byłaby rewaloryzacja. Nawet dla nieświadomego suwerena nazwali 13 emeryturą chyba że Pana emerytura wynosi 880 zł.Odnośnie obniżenia wieku emerytalnego sprawdził Pan jaką emeryturę dostanie np.żona Emeryturę oblicza się ( w uproszczeniu) według przewidywanej średniej życia która dla kobiet w Polsce wynosi około 80 lat mężczyżni około 72 lata i dzieli się zgromadzony. kapitał przez ilość miesięcy od zakończenia pracy. Odnośnie młodych proszę policzyć tzw. koszyk zakup (wymieniane jest około 27 produktów) ile można było kupić rok temu za 500 zł a ile w tym i tak dalej.

 30. P. Nycek czy nie głosował pan za zadłużeniem miasta? Z jednej strony, jest potrzeba zaciągnięcia milionowych kredytów a z drugiej lekka ręką rozdaje się milion złotych na premię dla urzędników. Wstyd !

 31. Nycek nie przedstawił żadnych faktów. Wychodzi mówi góra dwa- trzy zdania dotyczące wypowiedzi przedmówcy i czyta wyuczonego uniwersalnego ” gotowca” ROBI TAK ZAWSZE. Ma napisane gotowe nauczone uniwersalne wystąpienia na tematy będące omawiane na sesji i zabiera głos zawsze wychodząc.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick