DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Koronawirus w urzędzie gminy w Brzezinach i na poczcie w Kaliszu

Koronawirusa wykryto u pracownika Urzędu Gminy w Brzezinach w powiecie kaliskim. To kierownik jednego z referatów. W związku z tym, że miał kontakt z kilkoma innymi urzędnikami, siedem osób poddano kwarantannie, a magistrat w poniedziałek był nieczynny. Jak poinformowała portal wlkp24.info sekretarz gminy Bogna Stysiak-Gałka, urzędnicy pracowali zdalnie, ale we wtorek będą już mogli wrócić do pracy w urzędzie.

ZOBACZ NAJNOWSZY RAPORT MINISTERSTWA ZDROWIA DOT. KORONAWIRUSA

Na poniedziałek zaplanowano dezynfekcję budynku. W porozumieniu z sanepidem podjęto też decyzję o przebadaniu na obecność koronawirusa wszystkich pracowników urzędu wraz z osobami z personelu technicznego. Mowa o około 40 osobach. Wymazy mają zostać pobrane do końca tego tygodnia, a najpóźniej w poniedziałek.

Aby nie sparaliżować pracy urzędu i umożliwić mieszkańcom załatwianie spraw, magistrat podał na stronie internetowej numery komórkowe do wybranych osób. Od wtorku będzie jednak można ponownie dzwonić na numery stacjonarne, a osobiście będzie można załatwić tylko sprawy pilne.

Koronawirusa wykryto także u pracownika Urzędu Pocztowego nr 2 w Kaliszu (ul. Dworcowa). Jak poinformował Marek Stodolny, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu, kwarantannie poddano dziewięć osób, które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną oraz ich rodziny.

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • O
  obywatel

  poniedziałek, 22 czerwca, 2020

  …..ostatnio pisywałem do Pani Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w sprawie nieużywania masek ochronnych przez klientów w placówkach handlowych miasta i byłem porażony brakiem należytej reakcji na moje spostrzeżenia ,odpowiedź Pani Prezydent była ogólnikowa że to kierownicy sklepów są za to odpowiedzialni a policja ma to egzekwować i nic poza tym w tej kwestii zrobić nie może.

  Odpowiedz
 • Z
  Zosia

  wtorek, 23 czerwca, 2020

  Ma Pan rację, kiedy zwróciłam się do grupy osób rozmawiających przy warzywach, w sklepie, żeby założyli maseczki, to odpowiedzieli mi zawołaj sobie policje. A najlepsze ze ochroniarze chodzą z maseczkami pod broda.

  Odpowiedz
 • O
  obywatel

  wtorek, 23 czerwca, 2020

  ochroniarz w Leclercu stwierdził że ,,to nie jego działka ” gdy zwróciłem uwagę że wpuszcza do sklepu klientów bez maseczek.

  Odpowiedz
 • OX
  Obywatel X

  wtorek, 23 czerwca, 2020

  W Ostrowie dużo jest miejsc gdzie są lekceważone środki ostrożności. W jednej z Przychodni ciągle brakuje płynu dezynfekcyjnego, ludzie nie zachowują odległości , tłoczą się pod gabinetem lekarskim, w restauracjach kelnerzy obsługują bez maseczek, bez rękawiczek, nie są dezynfekowane stoliki. Przypatrzcie się dokładnie co się dzieje w naszym mieście.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz