Koronawirus w Pleszewie? Samorząd i sanepid dementują

0
Fot. Pixabay
W mediach lokalnych pojawiła się nieoficjalna informacja, jakoby na terenie powiatu pleszewskiego miało pojawić się podejrzenie zakażenia koronawirusem. Według tych informacji miały zostać zamknięte wszystkie szkoły i przedszkola na terenie tego powiatu. Okazało się jednak, że informacje są plotkami.

Według pierwszych informacji o podejrzeniu zakażenia miał zostać poinformowany Sanepid, a władze samorządowe miały podjąć decyzję o zamknięciu szkół, przedszkoli i żłobków na terenie powiatu pleszewskiego. Informacje te zdementowało starostwo. Poinformowano jedynie o przeniesieniu dwóch wydarzeń. – W związku z rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego odwołuje zaplanowaną na 20 marca 2020 roku akcję promocyjną „Drzwi Otwarte” w szkołach średnich oraz mający się odbyć w dniach 17-20 marca 2020 roku V Powiatowy Turniej League Of Legends – poinformował Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pleszewie.

Informację o rzekomym podejrzeniu koronawirusa zdementowała także Pleszewska Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. – Nie mamy przypadków zakażeń koronawirusem – powiedziała Jolanta Ulatowska z pleszewskiego sanepidu.

Informację zdementował także pleszewski szpital. – To nieprawda. Do szpitala także nie zgłosił się żaden pacjent, u którego podejrzewano by zakażenie koronawirusem – powiedział Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy placówki medycznej w Pleszewie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick