DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Koronawirus w Pleszewie? Samorząd i sanepid dementują

Według pierwszych informacji o podejrzeniu zakażenia miał zostać poinformowany Sanepid, a władze samorządowe miały podjąć decyzję o zamknięciu szkół, przedszkoli i żłobków na terenie powiatu pleszewskiego. Informacje te zdementowało starostwo. Poinformowano jedynie o przeniesieniu dwóch wydarzeń. – W związku z rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego odwołuje zaplanowaną na 20 marca 2020 roku akcję promocyjną „Drzwi Otwarte” w szkołach średnich oraz mający się odbyć w dniach 17-20 marca 2020 roku V Powiatowy Turniej League Of Legends – poinformował Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pleszewie.

Informację o rzekomym podejrzeniu koronawirusa zdementowała także Pleszewska Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. – Nie mamy przypadków zakażeń koronawirusem – powiedziała Jolanta Ulatowska z pleszewskiego sanepidu.

Informację zdementował także pleszewski szpital. – To nieprawda. Do szpitala także nie zgłosił się żaden pacjent, u którego podejrzewano by zakażenie koronawirusem – powiedział Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy placówki medycznej w Pleszewie.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz