Koronawirus w ostrowskim przedszkolu. Blisko 40 osób w kwarantannie

12
Pozytywny wynik na obecność wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u jednej osoby z personelu Przedszkola nr 10 w Ostrowie Wielkopolskim. W związku z tym kwarantanną zostało objętych blisko 40 osób w tym 35 dzieci. Sanepid informuje, że liczba ta może ulec zmianie, a kwarantanna wstępie potrwa do 8 listopada.

Według nieoficjalnych informacji zakażona osoba jest zaszczepiona, ale sanepid nie udziela takich informacji. W związku z pozytywnym wynikiem wymazu osoby z kontaktu zostały objęte kwarantanną. – To najprawdopodobniej 39 osób. Cztery osoby z personelu oraz 35 dzieci. Wciąż czynimy ustalenia i liczba może ulec zmianie. Wstępnie kwarantanna dla dzieci potrwa do 8 listopada. Według wytycznych osoby zaszczepione nie muszą być obejmowane kwarantanną – informuje Małgorzata Jezierska z ostrowskiego sanepidu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

  1. Dajcie już spokój z tym czy zaszczepiony czy nie zaszczepiony. Zaszczepieni też chorują i ,zarazaja. Dlatego jeżeli testy i kwarantanna to dla wszystkich. Dosyć segregacji ludzi.

  2. Ludziska mylą pojęcia, myślą że jak zaszczepiony to już nie zachoruje. A nieprawda każdy jak nie przestrzega może być chory. Tyle w temacie

  3. Opipieli już tym wirusem…on będzie z nami na zawsze tak jak grypa, trzeba się tylko chronić…. a telewizja ludziom psuje muzgi… podajcie ile tys ludzi choruje na grype i też umierają.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick