Koronawirus w odolanowskim urzędzie

10
Jedna z pracownic Urzędu Gminy i Miasta w Odolanowie została zakażona koronawirusem. Władze magistratu dowiedziały się o tym w sobotę i od razu wdrożono procedury mające na celu zapobiegnięcie rozprzestrzenienia się patogenu. Urząd pracuje bez zakłóceń zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

U pracownicy wydziału geodezji Urzędu Gminy i Miasta w Odolanowie wykryto koronawirusa. Została poddana kwarantannie, a pozostali pracownicy tej jednostki pracują zdalnie. – Myślę, że wprowadziliśmy najwyższe normy sanitarne w urzędzie, aby nie doszło do rozprzestrzenienia się wirusa. Pozostali pracownicy wydziału z inicjatywy burmistrza i mojej, pracują od dzisiaj zdalnie, żeby nie doszło do dalszych zakażeń. Łącznie pracują w nim trzy osoby – mówi portalowi wlkp24.info Jan Prokop, wiceburmistrz Odolanowa. Dwie osoby zostały poddane kwarantannie, a kolejna oddelegowana do pracy zdalnej.

Przedstawiciele magistratu są w stałym kontakcie z sanepidem, ale dalsze decyzje jeszcze nie zapadły. Nie wiadomo zatem, czy inni pracownicy urzędu zostaną przebadani na obecność koronawirusa.

W urzędzie nadal obowiązują ograniczenia związane z reżimem sanitarnym. Pracownicy noszą maseczki i rękawiczki – jak podkreśla wiceburmistrz – zachowywany jest także dystans społeczny. Przyjmowani są osobiście mieszkańcy, którzy muszą pilnie załatwić sprawę w urzędzie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. 30
  2

  Co za bzdury, kiedy to w urzędach można pracować zdalnie? petentów w domu można przyjmować?, wiosną urzędasy pracowali w zamknięciu i nie mieli żadnej zdalnej…. To jest za mały urząd aby pracownicy nie mieli kontaktu ze sobą, wszyscy pracownicy powinni przejść kwarantannę i mieć porobione testy, wybory się zbliżają pracownicy też są w komisjach, pozarażają innych, urząd powinien być zamknięty dla petentów.

 2. 30
  1

  Urząd zamknąć i co? A mieszkańcy? Przecież wszyscy teraz zagrożeni, całą gminę zamknąć bo się już nie wywiniemy z wirusa, rodziny, znajomi, znajomi znajomych itd, dopiero niedawno przechodziliśmy to w związku z wójtem Brzezin.ale teraz to już jest masakra

 3. 22

  Jak można w ogóle organizować wesela w tym czasie, przecież można przełożyć, wziąść ślub, a wesele po epidemii, narażać gości na zachorowanie, a nawet śmierć, co trzeba mieć w głowie, żeby chodzić po restauracjach i zapraszać ludzi, częstować Covidem

 4. 13

  Czy wreszcie ktoś Z Urzędu odezwie się??? Poinformuje mieszkańców co się dzieje bo Wydział Geodezji i biuro sąsiednie miało kontakt z chorą osobą, której oczywiście my mieszkańcy bardzo współczujemy i modlimy się o Pani zdrowie, ale boimy się jako mieszkańcy całej naszej Gminy o zdrowie swoich rodzin bo nie ulega wątpliwości w jaki sposób rozprzestrzenia się patogen….. I nie jest wykluczone, że pozostali pracownicy Urzędu mogą być niestety zakażeni, wybory tuż, tuż, a komisje wyborcze i wyborcy zagrożeni więc prosimy o oświadczenie, że albo pracownicy zdrowi czego Im i sobie życzymy lub chorzy, a wtedy może ludzie wreszcie zaczną się dystansować, nie spotykać, nie chodzić na wesela itd itp

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick