Konstanciak, Benuszak i Knuła. WZPN zgłosił nominownaych w plebiscycie. Głosuj na najlepszych!

0
źródło: Wielkopolski ZPN
Krystian Benuszak, Małgorzata Knuła i Piotr Konstanciak zostali nominowani w plebiscycie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w kategoriach najlepszego piłkarza, piłkarkę i trenera 2019 roku. Głosowanie trwa do 9 lutego. Szczegóły na wlkp24.info.

Trzy osoby z naszego regionu znalazły się wśród 15 nominowanych w trzech równoległych plebiscytach zorganizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej na Piłkarza Roku 2019, Piłkarkę Roku 2019 i Trenera Roku 2019.

Piłkarz Roku 2019

Krystian Benuszak (LKS Gołuchów) – sms o treści WZPN1.1

W każdej z tych kategorii znalazła się jedna osoba reprezentująca kluby z terenu południowej Wielkopolski. Piłkarzem Roku ma szansę zostać Krystian Benuszak z LKS-u Gołuchów, który po rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 jest drugim najlepszym strzelcem IV ligi, grupy wielkopolskiej. Z  20 golami na koncie dał się wyprzedzić jedynie Dawidowi Kuczyńskiemu z Pogoni Nowe Skalmierzyce (22 gole), który nie został nominowany. Wybrano Krystiana, ponieważ jego zespół jest liderem tabeli.

W uzasadnieniu wyboru Benuszaka czytamy: „Pozycja lidera IV ligi po rundzie jesiennej dla LKS-u Gołuchów to w dużej mierze jego zasługa. Wyniki „Żubrów” w dużej mierze zależą od jego dyspozycji, a w minionym roku była ona wyśmienita. Wiosną zapewnił sobie tytuł króla strzelców sezonu 2018/19 z 30 golami, jesienią był jeszcze skuteczniejszy. Trafił 20-krotnie”.

Nominowani: Krystian Benuszak (LKS Gołuchów), Alain Ngamayama (Stella Luboń), Adrian Niedźwiedzki (GI Malepszy Futsal Leszno), Maurycy Niemczyk (Tarnovia Tarnowo Podgórne), Przemysław Skibiszewski (Zjednoczeni Rychwał / KKF Automobile Konin).

Piłkarka Roku 2019

Małgorzata Knuła (TP Ostrovia 1909) – sms o treści WZPN2.2

Jedyna żeńska drużyna w naszym regionie także doczekała się nominacji. Ostrovię 1909 reprezentuje w plebiscycie Małgorzata Knuła – wyróżniająca się postać w zespole prowadzonym przez Łukasza Pawlaka, którego drużyny rywalizują w II i III lidze kobiet.

Reprezentantka biało-czerwonych jest najskuteczniejszą zawodniczką II-ligowego zespołu i – jak piszą organizatorzy plebiscytu – ma potencjał grać na wyższym poziomie. „Potwierdziła to zresztą w Pucharze Polski strzelając dwie bramki ekipie lidera I ligi z Rybnika. Jesień na ligowych boiskach zakończyła jako liderka klasyfikacji strzeleckiej z 17 golami. Co ciekawe, aż 13 z nich zdobyła w trzech spotkaniach, kończąc każde z nich z conajmniej 4 golami na koncie, co jest rzadko spotykanym wyczynem” – czytamy na stronie WZPN-u.

Nominowane: NATALIA CHUDZIK (KKPK Medyk Konin), Małgorzata Knuła (TP Ostrovia 1909), Magdalena Mądra (Polonia Środa Wielkopolska), Dobrosława Skorupska (KA 4 resPect Krobia), Alicja Zając (AZS UAM Poznań).

Trener Roku 2019

Piotr Konstanciak (Victoria Ostrzeszów) – sms o treści WZPN3.3

Najlepszym trenerem minionego roku w plebiscycie Wielkopolskiego ZPN-u ma szansę zostać znany dobrze kibicom piłkarskim Piotr Konstanciak – szkoleniowiec Victorii Ostrzeszów. Beniaminek awansował do IV ligi i zachwycił obserwatorów świetną postawą, niejednokrotnie sprawiając sensację. „Bez problemu wprowadził zespół do IV ligi (osiągając znakomitą średnią ponad 2,5 punktu na spotkanie), gdzie Victoria okazała się być jednym z nieoczekiwanych odkryć, odważnie przeciwstawiając się faworytom do awansu. Beniaminek pod wodzą trenera wygrał m.in. z Unią Swarzędz i Tarnovią, a przez chwilę plasował się nawet na trzecim miejscu w tabeli. Ostatecznie jesień skończył pięć lokat niżej, ale szybko ugruntował swoją pozycję bardzo solidnego IV-ligowca” – piszą organizatorzy plebiscytu.

Piotr Konstanciak nie tylko odnajduje się w roli trenera, ale także współprowadzącego magazyn piłkarski „Trzecia Połowa” w Telewizji Proart.

Nominowani: Anna Jankowska (SF Lejdis Luboń / Wielkopolski ZPN), Radosław Kołacki (Nielba Wągrowiec), Piotr Konstanciak (Victoria Ostrzeszów), Maciej Palka (AP Reissa Poznań), Piotr Sochacki (Iskra Szydłowo).

Jak można głosować?

Głosy można oddawać do 9 lutego na dwa sposoby: poprzez wysłanie SMS-a na nr 71700 (koszt 1,23 zł z VAT) albo na Facebooku poprzez polubienie jednej z przygotowanych przez WZPN grafik (pod tym linkiem). Stosując pierwszą metodę, można oddać wiele głosów. Prawidłowo oddany, zostanie potwierdzony wiadomością zwrotną.

Osoby, które otrzymają największą liczbę głosów (suma głosowania SMS i poprzez Facebooka), zostaną ogłoszone laureatami plebiscytu i nagrodzone 14 lutego podczas. 62. Wielkiego Balu Sportowca.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick