DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

KONKURS! Wygraj bilet na spektakl!

To będzie zbiór tzw. „gier impro”, a więc krótkich, następujących po sobie scenkach, w których aktorzy mierzą się z wyzwaniami rzucanymi im przez publiczność. Jeśli chcesz dobrze się bawić w nadchodzący weekend, weź udział w naszej zabawie i powalcz o jedną z dwóch podwójnych biletów na spektakl, który odbędzie się w sobotę, 26 lutego o 18.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Czym jest spektakl „Impro bang”?

Do zabawy zapraszamy wspólnie z Teatrem Komedii Impro z Łodzi, który wystawi przedstawienie w CKiS-ie. „Improwizatorzy proszą o sugestie dotyczące miejsca akcji i ról, w jakie będą się wcielać, i na tej podstawie na bieżąco tworzą spektakl. Aktor, jeśli tak zadecydują widzowie, może stać się dowolną postacią, przedmiotem, a nawet np. emocją lub uczuciem” – informują przedstawiciele spektaklu.

Jak podkreśla Jacek Sut z Teatru Komedii Impro w Łodzi, to najbardziej dynamiczna propozycja, którą mają do zaoferowania aktorzy, która charakteryzuje się często interakcją z publicznością. – Chcemy dopracować się wspólnej energii i sympatii, bo impro opiera się właśnie na wzajemnej sympatii: aktorów do siebie, aktorów do publiczności, no i publiczności do aktorów – wyjaśnia.

Improwizatorzy wystąpią w Kaliszu po raz kolejny. Wcześniej można było podziwiać ich grę podczas 61. Kaliskich Spotkań Teatralnych. – Przyjęcie naszych dwóch spektakli było fantastyczne. Wierzymy, że kolejne spotkanie z publicznością będzie równie doskonałe, a nawet lepsze. Chcemy zaskoczyć publiczność potężną dawką energii, jesteśmy przygotowani po prostu na fantastyczną zabawę z kaliską publicznością – zapewnia Jacek Stefanik, dyrektor artystyczny Teatru Impro w Łodzi. Jak dodaje, w czasie wieczoru nie zabraknie także improwizowanych piosenek.

Teatr Komedii Impro z Łodzi

Teatr Komedii Impro w Łodzi powstał na bazie zespołów Impro Atak oraz Impro Atak ITO (Internetowy Teatr Online), czyli grup improwizatorów, którzy na oczach publiczności tworzą przedstawienia używając do tego jedynie wyobraźni i sugestii padających z widowni.

TKI regularnie występuje na scenie teatru repertuarowego, stworzył go i ukształtował Jacek Stefanik. Od 2018 roku zespół w każde wakacje, wraz z innymi improwizatorami, współtworzy Wioskę Artystyczną Janowo koło Rewala. Wystawiono tam 240 spektakli improwizowanych, które obejrzało 23 tys. widzów.

Weź udział w konkursie

Aby powalczyć o jedną z podwójnych wejściówek na ten spektakl, należy uzasadnić nam pisemnie w jak najbardziej interesujący sposób, dlaczego to właśnie do Ciebie powinna trafić jedna z dwóch wejściówek na spektakl.

Odpowiedzi nadsyłajcie na adres konkurs@wlkp24.info. W tytule wpiszcie słowo „Impro”, a w treści oprócz odpowiedzi podajcie też imię, nazwisko, miejscowość zamieszkania oraz numer telefonu, abyśmy mogli się skontaktować ze zwycięzcami.

Bilety będą do odbioru w kasie przed spektaklem. Imiona i nazwiska zwycięzców wraz z odpowiedziami zostaną opublikowane na wlkp24.info, a także podane do wiadomości organizatorów, aby mogli zweryfikować dane z dowodem osobistym podczas odbioru biletów.

REGULAMIN KONKURSU

AKTUALIZACJA – 15.51

Teatr Komedii Impro w Łodzi przekaże zebrane z biletów pieniądze na ręce konsula honorowego Ukrainy w Łodzi Bogdana Wysockiego. – Chyba większość z nas przeżywa to, co się dzieje. Jesteśmy aktorami, zajmujemy się komedią, to jest nasza pasja i to potrafimy robić. Patrząc na doniesienia medialne, nie jest nam do śmiechu; zastanawialiśmy się, jak moglibyśmy realnie pomóc. Dlatego zdecydowaliśmy się przekazać wszystkie pieniądze zarobione na sobotnim spektaklu w Kaliszu i niedzielnym w Łodzi dla potrzebujących Ukraińców. To być może mała pomoc, ale taka, którą tu i teraz możemy, jako zespół, dać – wyjaśnia Jacek Stefanik, dyrektor artystyczny Teatru Impro w Łodzi. – Uważamy, że daje to nam emocjonalną legitymację, żeby wyjść na scenę. I że to nie będzie tylko śmiech w tym tragicznym momencie, ale także realna pomoc – dodaje.
 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz